23. kolo, FC DAC Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová U-16

FC DAC Dunajská Streda  –  FK Železiarne Podbrezová U-16     3 : 2 (2 : 2)

Góly : 27´ Egri, 34´ Rátonyi, 63´ Szolgai – 14´ Krnáč, 39´ Liskay

Zostava U-16 :

Čapó – Piliar, Janeček, Liskay, Kvietok, Ždánsky, Lupták (69´ Kochan), Miklušák (76´ Ridzoň), Belko, Krnáč (56´ Machara), Belička (67´ Blahuta)

Zápas, v ktorom padlo päť gólov a ďalšie veľké šance na oboch stranách skončili nevyužité. Obe družstvá striedali dobré momenty so zlými. My sme sa síce prvý polčas ujali piatym jarným gólom Krnáča vedenia po Luptákovej prihrávke, no v závere polčasu sme boli radi, že sa šlo do šatní za nerozhodného stavu 2:2 po góle Liskaya. Domáci boli v prvom polčase nebezpečnejším družstvom. Druhý polčas sme mali väčšie šance my, ale nevyužili sme ich a tak nás domáci potrestali peknou strelou spoza pokutového územia. Pri absencii Mateja Nemca (prajeme mu skoré uzdravenie), nám chýba líder v defenzíve, a veríme, že vo zvyšku jarnej časti niektorí z defenzívnych hráčov prevezme jeho úlohy. Veľkým pozitívom dnešného zápasu a aj predchádzajúcich zápasov v jarnej časti sú výkony Martina Luptáka, ktorý výrazne pozdvihol našu útočnú hru a ukázal veľký potenciál, napriek tomu, že je najmladším hráčom družstva.