12. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-12 – MŠK Námestovo

I. liga mladší žiaci, 12. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-12  –  MŠK Námestovo   3 : 29

Góly za ŽP : Pavlovský 2, Pančík

Družstvo A : Ľaho – Kupec, Maslák, Ďuriš, Grexa, Vraždiak, Pavlovský (Murad)

Družstvo B : Mondl – Paľus, Belko, Schön, Strelec, Marhavý, Faško (Eleganczyk, Pančík)

Nerád hodnotím zápasy podľa jednotlivých družstiev, ale v tomto zápase musím urobiť výnimku. Družstvo B počas celého zápasu nebolo schopné vzdorovať súperovi, oba svoje zápasy prehralo vysoko (0:11 a 1:11) a len ťažko môžeme hľadať pozitíva na výkone jednotlivých chlapcov. Jediný kto zniesol si zaslúži pochvalu z tejto partie je Faško za obetavý a behavý výkon, hlavne počas druhého polčasu. Naopak družstvo A odohralo zápas na hranici svojich možností. Počas celého duelu aktívne napádalo, dôrazne dostupovalo protihráčov a aj v útočnej fáze sme súperovi narobili množstvo problémov. Prvý polčas skončil prehrou 1:2 gólom z poslednej sekundy a v druhom polčase nastúpilo toto družstvo proti súperovi, ktorého viedol jednoznačne najlepší hráč hostí Jakub Nevedel. Za druhopolčasovú prehru 1:5 sa chlapci hanbiť nemusia, lebo hostí podržal výborný brankár a niekoľko ďalších šancí sme nedotiahli do úspešného konca. Za výkon v zápase si zaslúžia obrovskú pochvalu všetci hráči družstva A (Ľaho, Maslák, Kupec, Ďuriš, Grexa, Vraždiak, Pavlovský a Murad). Nadviazať nato môžu už o týždeň vo Zvolene.