08. kolo – II.liga, FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka

FK Železiarne Podbrezová  –  FC Petržalka   2 : 0 (1 : 0)

Góly: 33´ Mejri, 90´ Pastorek

Diváci: 450.

Rozhodovali: Kmec – Zemko, Poracký

ŽK : Mejri, Viazanko – Ondruš, Quintón

Prvá šanca prišla v  10. minúte,  keď nebezpečne zakončoval Pribula, ale brankár jeho pokus chytil. V 17. a 22. minúte pohrozili aj hostia, avšak obrana tieto pokusy vyriešila. V 30. minúte priamy kop Galčíka vyrazil na roh hosťujúci brankár. V 33. minúte sa železiari dočkali úvodného gólu keď, Galčíkovu strelu dorazil do brány Nicolas Mejri.

V druhom polčase v 54. minúte sa k hlavičke dostal Hric, avšak jeho pokus minul pravú tyč brány. O minútu neskôr pohrozili aj hosťujúci hráči, Macej však loptu spoľahlivo chytil. V 68. minúte peknou strelou ohrozil bránu hostí striedajúci Pastorek. Na 2:0 pre domácich zvýšil v 90. minúte striedajúci Pastorek, ktorý ťažil z aktivity Marcina a vyrazenú strelu pohodlne umiestnil do brány. Skóre stretnutia sa už do konca zápasu nemenilo, domáci železiari si tak na svoje konto pripísali dôležité 3 body.

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Viazanko, Mizerák, Hric, Otrísal, Paraj, Špyrka, Pribula (66´ Pastorek), Mejri (80´ Marcin), Galčík, Šulc

FC Petržalka: Sokol – Horník, Szöcs, Nemec, Kupec, Christina, Oravec, Turčák, Gašparovič, Piroska, Ondruš

Jozef Mores (tréner domácich) : „Vedeli sme, že aj cez to všetko, čo sa v klube udialo, sme dnes potrebovali bezpodmienečne bodovať. Teší ma, že sme tento cieľ dokázali splniť. Po psychickej stránke to bol dnes nesmierne náročný zápas. Najlepší liek na všetky problémy, ktoré dnes máme, sú jednoznačne víťazstva. A to akékoľvek. Do zápasu sme vstúpili celkom dobre. Mali sme tam úvodnú šancu, dokonca sme strelili aj gól, ktorý však pre offside nebol uznaný. Následne sme otvorili skóre a myslím, že aj po hernej stránke to bolo dobré.  Mali sme hernú prevahu a s prvým polčasom sme boli spokojní.  Vedeli sme však, že náskok 1:0  nie je dostatočný, a že nás ešte čaká náročných 45 minút.  Prvých 20-25 minút sme ale stratili pôdu pod nohami. Našťastie však dnes zahrala veľmi dobre naša defenzíva, najmä stopérska  dvojica podala výborný výkon.  S pribúdajúcim tlakom súpera sa nám vpredu otvárali možnosti na rýchle protiútoky. Našťastie sme po jednom z nich zvýšili na 2:0. Celkovo to bol zápas plný zvratov, zmien a osobných súbojov. Sme však nesmierne radi za tieto tri body, ktoré nás určite povzbudia do ďalších zápasov.“

Jozef Dojčan (tréner hostí) :  „Prvý polčas sme prespali.  Tak, ako sme hrali druhý polčas, sme chceli hrať aj ten prvý. Myslím si, že druhý polčas sme boli lepším mužstvom. Bohužiaľ dnes sme nemali finálnu fázu na požadovanej úrovni.  Ale ako hovorím, dnes sme prespali prvý polčas a to rozhodlo.“