09. kolo – II.liga, FK Železiarne Podbrezová – Slavoj Trebišov

FK Železiarne Podbrezová  –  SLAVOJ Trebišov   3 : 0 (1 : 0)

Góly: 31´ Viazanko, 56´ Šulc, 83´ Pribula

Diváci: 403.

Rozhodovali: Dohál – Jánošík, Mihalík

ŽK : Hirjak, Mihálik

Prvá vážnejšia príležitosť prišla v 9. minúte, keď Trebišovčania pohrozili strelou do dolného roku brány, avšak Macej svoj tým podržal. V 16. minúte Galčík zakončil pekný signál železiarov, no brankár Trebišova pekne zakročil. Prvý gól videli domáci až v 31. minúte, keď centrovanú loptu predlžil na prvej tyči Špyrka a Viazanko pohodlne upratal loptu do siete. Do konca polčasu si už oba celky nevypracovali vážnejšiu šancu a tak skóre stretnutia po prvom polčase ostal 1:0 pre železiarov. V 48. minúte nebezpečne vystrelili hosťujúci Novák, jeho strela však letela ponad Macejovu bránu.  V 53. minúte vybojoval rohový kop Šulc, ktorý fantastický zahral Galčík, lopte prešla až na osamoteného Viazanka, no ten v  obrovskej šanci zaváhal. Pochváliť však treba aj hosťujúceho brankára, ktorý jeho pokus vyrazil na tyč.  V 56. minúte  si na výborný center naskočil  Šulc a hlavou zvýšil na 2:0.  V 81. minúte sa pripomenuli aj hostia. Prudkú strelu hosťujúceho Chovana však Macej pohodlne pokryl. O 2 minúty neskôr však hostí zarmútil po tretí krát Pribula, ktorý krásnou strelou nedal Gmitterovi šancu. Okamžite po góle sa po nedorozumení v domácej obrane ocitol v obrovskej šanci  Matič, fantasticky však zasiahol spoľahlivý Macej.  V 90. minúte to ešte skúšal hosťujúci Chovan, proti bol však opäť výborný Macej.  Skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo a železiari si tak pripísali na svoje konto zaslúžene tri body.

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Viazanko, Mizerák, Hric, Otrísal, Ďatko, Špyrka, Pribula (86´ Pastorek), Mejri (71´ Trapanovski), Galčík, Šulc

Trebišov: Gmitter – Korijkov, Kražel, Ilinjo, Silva (63´ Matić), Tóth (70´ Chovan), Černák (46´ Jano), Hirjak, Novák, Mihálik, Špak

Ľuboš Benkovský (asistent trénera) : „Prvý polčas prebiehal tak ako sme chceli. Išli sme do bloku, kde sme sa snažili vykrývať postupný útok súpera. Snažili sme sa vyrážať do rýchlych protiútokov , z ktorých nám minimálne dva vyšli. Chýbalo málo, aby sme ten gól strelili. Potom prišla štandardná situácia, z ktorej sme inkasovali. Do druhého polčasu sme išli s cieľom zlepšiť držanie lopty a streliť gól. Myslím si, že sme to v druhom polčase boli my, kto tvoril hru. Paradoxne nám však dal súper gól z protiútoku, následne pridal aj tretí gól. Inkasujeme veľmi ľahko a naopak góly strieľame len veľmi ťažko. Takže len veľmi ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvá.“

Jozef Mores :  „Hodnotenie dnešného zápasu sa nesie v pozitívnom duchu. Víťazstvo 3:0 nám po tom pohárovom výbuchu padlo vhod.  Výsledok je síce pekný, ale museli sme sa k nemu prepracovať poctivou prácou. Vedeli sme, že Trebišov aj napriek svojmu tabuľkovému postaveniu, disponuje kvalitným kádrom.  My sme v zápase ukázali pár naozaj dobrých vecí. Na druhej strane je v našej hre stále veľa chýb, ktoré potrebujeme odstrániť.“