14. kolo – II.liga, FK Železiarne Podbrezová – MŠK Púchov

II. liga, 14. kolo

FK Železiarne Podbrezová –  MŠK Púchov    5 : 2 (2 : 2)

Góly: 1. Pribula, 30. Galčík, 51. Galčík, 59. Šulc, 88. Pribula (11 m) – 13. Holiš, 34. Krčula

Diváci: 440.

Rozhodovali: Dohál – Weiss, Košecký

ŽK : Holiš

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Mizerák, Otrísal, Hric, Chvátal, Ďatko, Špyrka, Pribula (89´ Pastorek), Galčík, Trapanovski (83´ Mejri), Šulc

MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík (64´ Mráz), Krčula, Pilát (75´ Martinko), Pišoja, Machara, Holiš (57´ Munyorove), Martinček

Domáci začali zápas fantasticky. Už v 26. sekunde po chybe v rozohrávke hostí sa spoza pokutového územia presadil prízemnou strelou Pribula. V 4. minúte už mohlo byť 2:0, keď agilný Šulc skvele vypichol loptu hosťujúcemu brankárovi, no opustenú bránu netrafil.  V 6. minúte po skvelej spolupráci Šulca a Trapanovského mieril druhý menovaný len do bočnej siete. V 8. minúte prišla ďalšia skvelá akcia železiarov, prízemný center Galčíka však nenašiel adresáta. V 10. minúte sa prvýkrát pripomenuli hostia. V pokutovom území vyhral hlavičkový súboj hosťujúci Holiš, no jeho hlavičku fantasticky vyrazil Macej. V 14. minúte hostia odpovedali na domáci tlak vyrovnávajúcim gólom, keď prvý pokus hosťujúceho hráča ešte Macej stihol na bránkovej čiare vyraziť, no z následnej dorážky sa presadil Holiš. V 30. minúte prišla gólová odpoveď domácich, keď z veľkého uhla prekvapil hosťujúceho brankára prudkou a presnou strelou Galčík.  O 4 minúty však prišla odpoveď hostí. Zvnútra pokutového územia sa  krásnou strelou presadil Krčula.  Do šatní sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu 2:2. Už po 6-tich minútach druhého polčasu videlo 440 divákov tretí gól domácich , keď center Trapanovskeho zakončil volejom od zeme už dvojgólový Galčík.  V 54. minúte to opäť skúšal aktívny Trapanovski, opäť však mieril len do bočnej siete. V 55. minúte prišla krásna akcia domácich, keď po osi Šulc-Galčík- Pribula mieril kapitán domácich mimo. V 59. minúte pridali domáci už štvrtý gól. Výbornú individuálnu akciu Galčíka zakončil do opustenej brány Šulc. V 65. minúte pokračoval vo svojom skvelom výkone Galčík, jeho technická strela však nebola presná. V 69. minúte sa prvý krát v II. polčase pripomenuli hostia, Pilátovu hlavičku efektne kryl Macej. V 82. minúte to spoza 16-tky skúšal Martinko, s jeho strelou, ale Macej nemal problémy. V 88. minúte vybojoval pokutový kop – dnes výborne hrajúci Galčík, ktorý následne premenil Pribula a pridal svoj druhý gól v zápase. Do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo a domáci tak zaknihovali siedme víťazstvo v sezóne.

HLASY TRÉNEROV :

Jozef Mores : „Myslím si, že tento zápas priniesol všetko to, čo kvalitný druholigový zápas má priniesť. Priniesol množstvo útočných akcií, množstvo gólov. Som veľmi rád, že sa naša efektivita oproti minulým zápasom zlepšila. V druhom polčase sme tento zápas dokázali zlomiť proti súperovi, ktorý bol aktívny, útočný a dokázal na naše góly v prvom polčase odpovedať. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, myslím si, že aj herná stránka bola na našej strane.  Tešíme sa z týchto troch bodov. Každopádne nás teraz čakajú 4 zápasy na ihriskách súperov. Vonku sme nezískali ešte ani bod, takže sa teraz potrebuje dobre pripraviť na tieto zápasy a uvidíme ako to dopadne.“

Vladimír Cifranič: „Bol to kvalitný druholigový zápas. Mali sme katastrofálny vstup do zápasu. Z prvej akcie sme hneď dostali gól, čo dosť ovplyvnilo ten vývoj. Dokázali sme sa ale dva krát vrátiť, vyrovnať. V druhom polčase sme však urobili chyby, ktoré domáci potrestali.  Boli na koni, ovládli zápas a zaslúžene zvíťazili.“