12. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-13 – MFK Tatran Liptovský Mikuláš

I. liga mladší žiaci, 12. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-13   –   MFK Tatran Liptovský Mikuláš   2 : 5   (1 : 2)

Góly za ŽP : 9´ Maslák, 52´ Faško

Zostava U-13 :

Herko – Ďuriš, Soliar, Paľus, Vraždiak – Strelec, Baran, Kupec – Marhavý, Maslák,Faško

Striedali :

Pančík, Schön, Belko

Posledný zápas jesennej časti sme výsledkovo ani herne nezvládli. Z pohľadu hry sme obstáli len v úvodných 15 minútach, kedy sme súpera nepustili z vlastnej polovice a dokázali sme sa presadiť aj peknými kombinačnými akciami. Opäť nám však chýba väčší dôraz pri zakončení a bohužiaľ na náš prvý gól reagoval aj súper po rohovom kope. Aj ďalší gól sme dostali po rohovom kope a odrazenej lopte, ktorá skončila v našej sieti. Aj napriek tesnej polčasovej prehre sme nabádali chlapcov k aktivite, no na ihrisku dominovali hostia, ktorým k víťazstvu stačilo väčšie nasadenie a chuť zvíťaziť. Dvadsať minút pred koncom sme dokázali znížiť Faškom na rozdiel dvoch gólov, čo mohlo byť zlomovým okamihom v našej hre. No nestalo sa tak, chlapcom chýbala vôľa zabojovať o lepší výsledok, pohyb a hlavne srdce, čo je najväčším sklamaním z tohto zápasu. Počas celého duelu dali zo seba maximum do hry len dvaja hráči – Strelec a Vraždiak, čo je na ligovú súťaž mladších žiakov málo.