18. kolo – II. liga, FK Železiarne Podbrezová – MFK Skalica

FK Železiarne Podbrezová  –  MFK Skalica    1 : 0 (1 : 0)

Rozhodovali: Straka – Bednár, Košecký

ŽK :  59. Trapanovski , 61. Paraj

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Paraj, Pajer, Chvátal, Ďatko, Šfefánik (66´ Pastorek), Špyrka, Pribula (72´ Galčík), Trapanovski, Zachara

MFK Skalica: Junas – Nagy, Ranko, Hric, Hlavatovič, Opiela, Mášik (82´ Hollý), Frimmel, Haša, Šebesta (71´ Popović), Blažek (71´ Šulc)

V 8.minúte prišiel náznak prvej šance, no strela hosťujúceho Blažeka z hranice 16-tky bola veľmi nepresná. V 18. minúte zahrávali domáci rohový kop na zadnej tyči však výborne zasiahol hosťujúci Hric. V 22. minúte otvorili skóre stretnutia naši chlapci, keď sa po výbornej individuálnej akcii Špyrku presadil kapitán Martin Pribula 1:0. O 2 minúty však už mohlo byť vyrovnané, no hosťujúci Frimmel z vnútra pokutového územia prestrelil bránu. V 27. minúte to skúšal aktívny Pribula znova, s jeho tečovanou strelou si však Junas poradil. V 29. minúte strieľal hosťujúci Haša spoza 16-tky s jeho prízemnou strelou, ale nemal Ludha žiadny problém. V 31. minúte zakončil rýchly protiútok domácich Špyrka len do rukavíc pohotového Junasa.  V 39. minúte sa pripomenuli hostia, no s nevýraznou hlavičkou Ranka si Ludha pohodlne poradil. V 44. minúte mohli hostia vyrovnať, no fantastický defenzívny zákrok predviedol Pajer. Do kabín tak odchádzali domáci s vedením 1:0.  Po zmene strán ako prvý pohrozili hostia, z dobrej pozície ale v páde mieril vysoko nad Šebesta. V 75. minúte sa od polovice ihriska rútil sám na hosťujúceho brankára Pastorek, trafil však len Junasove rukavice. V závere zápasu vyvinuli Skaličania veľký tlak, ale najprv predviedol fantastický defenzívny zákrok Paraj a v 87. minúte sa proti hlavičke hosťujúceho Šulca vyznamenal Ludha. Naši chlapci to nakoniec zvládli a zaknihovali tak veľmi dôležité víťazstvo.

Hlasy trénerov :

Jozef Kostelník : „Myslím si, že za druhý polčas sme si minimálne remízu zaslúžili. Prehrali sme si to však v prvom polčase. Zle sme bránili a nedostatočne sme dostupovali súperových hráčov, keď oni zakladali útok. Následne sa im z toho podarilo vyjsť a dostali sa do šancí, z ktorých jednu premenili.  Hneď po inkasovanom góle mohol Frimmel vyrovnať, no svoju šancu nepremenil.  Cez prestávku sme si všetko povedali a už to bolo dobré. Druhý polčas sme boli jednoznačne lepší a zaslúžili sme si minimálne bod.“

Martin Poljovka : „V prvom rade musím povedať, že víťazstvo nás teší, aj keď druhý polčas súper ukázal, prečo je momentálne tretí v tabuľke a reálne je v hre o postup do najvyššej súťaže. Najmä v druhom polčase nás zatlačili. Troška ma mrzí, že sme z prvého polčasu nevyťažili viac, ako len jednogólové vedenie. Myslím si, že potom by aj ten druhý polčas nebol taký hektický.  Nechcem, aby to ale  vyzeralo, že sme nespokojní. Samozrejme berieme tri body a víťazstvo 1:0. Vzhľadom k tomu, akú sme mali v prvom polčase dominanciu a šance, tak sme mohli ísť aj do väčšieho vedenia. Druhý polčas ale súper prebral aktivitu a my sme sa aj kvalitou súpera stiahli hlbšie, ako sme chceli. Som rád, že sme to nakoniec všetko zvládli.“