18. kolo, ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová U-19

I. liga dorast, 18. kolo

ŠK Slovan Bratislava  –  FK Železiarne Podbrezová U-19     0 : 0

Zostava U-19 :

Rehák  – Ustaník (3´ Majkút), Ludha, Krnáč, Straka, Bakaľa, Brozman, Szetei (66´ Bryndziar), Ufrla, Raffay, Vondryska

V prvom majstrovskom zápase jari nás čakal hneď na úvod kvalitný súper a my sme chceli podať čo najlepší výkon. Myslím, že sa nám to aj celkom podarilo a získali sme cenný bod do tabuľky. Pri absenciách viacerých hráčov (Jenat, Gajan, Rokyta), sme boli zvedaví, ako sa s tým mužstvo vysporiada. Bol to zásah do zostavy a to sa nám ešte v 2. minúte zranil Ustaník, ktorý skončil v nemocnici na pozorovaní, takže sme museli hneď v úvode striedať a pomeniť obranu. V prvom polčase si domáci dokázali po peknej akcii pripraviť jednu vyloženú šancu, skvele však reagoval Rehák. My sme si vypracovali tiež jednu, ale skórovať sa nám nepodarilo. V druhom bol Slovan aktívnejší, mal 3-4 dobré šance, ale podržal nás opäť skvelý Rehák a raz nás zachránilo brvno. Naša hra smerom dopredu bola tiež slušná, hrozili sme z dobre organizovanej defenzívy rýchlym prechodom do útoku a po šanciach Slovana prišli aj naše chvíle. Vondryska v dobrej príležitosti triafal do brankára, Bryndziar vo veľkej šanci taktiež a rozhodnúť mohol v úplnom závere Ufrla, ale domáci brankár Hrdina jeho strelu vyrazil na roh. Zápas tak skončil nakoniec spravodlivou remízou.