20. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-16 – AS Trenčín

FK Železiarne Podbrezová U-16  –  AS Trenčín   2 : 2 (1 : 2)

Góly : 38´ a 55´ Jaroš  –  9´ Laurenčík, 11´ Bulko

Zostava U-16 :

Jendrál –  Jaroš, Neischl, Bobík, Argyusi, Nguyen, Kuhajdík, Kadura, Hanes (77´ Chupáč), Varga (69´ Pindeš), Vyskočáni

Úvod stretnutia nám nevyšiel podľa predstáv , inkasovali sme  v 9. minúte po rohovom kope, keď sme nepokryli súperovho hráča v pokutovom území a ten hlavou otvoril skóre. O dve minúty inkasujeme opäť, tentoraz z hry, keď sme boli opäť nedôslední pri bránení v našej šestnástke a prehrávali sme už rozdielom dvoch gólov. Od tohto momentu sa hra vyrovnala, dobré strelecké príležitosti Kuhajdíka a Nguyena ostali však ešte nevyužité. Naša zlepšená hra a aktivita priniesla  niekoľko štandardiek. Po jednej z nich, tesne pred koncom polčasu, Jaroš znižuje na 1:2, čo bolo kľúčové pre ďalší priebeh hry. Práve gól do kabín nám výrazne pomohol a dodal do ďalšieho priebehu potrebné sily . Po zmene strán sa hral obojstranne dobrý futbal, útoky sa striedali z jednej strany  na druhu. Nám sa podarilo vyrovnať v 55. minúte po rohovom kope opäť Jarošom. V úplnom závere stretnutia nás súper zvýšenou aktivitou pritlačil na našu polovicu ihriska a vypracoval si dve príležitosti , ktoré ale nepremenil. Nás teší, že sme sa dokázali po spackanom úvode vrátiť do zápasu,  po väčšinu stretnutia sme sa mohli oprieť  o veľmi dôležité atribúty hry. Pre nás cenný bod s veľmi kvalitným súperom.