13. kolo, FC Košice – FK Železiarne Podbrezová

FC Košice – FK Železiarne Podbrezová   1 : 0 (1 : 0)

Rozhodovali : Kráľovič – Kováč, Borsányi

Žlté karty : 20′ Matta

Divákov : 0.

FK Železiarne Podbrezová : Ludha – Kováčik, Pajer, Godál, Chvátal – Bakaľa, Grendel, Enzo Arevalo – Galčík, Pavúk, Micovčák

Priebeh zápasu

V 8. minúte prvýkrát pohrozili naši chlapci, keď po centri Grendela mieril nepresne Micovčák. V 30. minúte prvýkrát pohrozili domáci, výborný zákrok vytiahol Ludha. Prvý gól stretnutia padol v 44. minúte, keď sa v samostatnom úniku presadil zoči –voči Ludhovi domáci Košuda – 1:0.  Po zmene strán pokračoval futbal medzi 16-tkami a výraznejšia šanca prišla až v 79. minúte. Na center Kukoľa si nabehol Breznaník, no ani na dvakrát nedokázal prekonať výborného Kiru. Domáci si nakoniec dokázali udržať čisté konto do konca a v šlágri 13.kola zdolali Železiarov 1:0.

Ohlasy po zápase

Vladimír Cifranič: „Prvý polčas sme hrali pomaly a zdĺhavo. Nedokázali sme otvoriť súperovu obranu. Naopak, súper hral zozadu na rýchle protiútoky, z ktorých dokázal jeden premeniť. Druhý polčas sme mali prevahu, vypracovali si šance, no nevyužili sme ich. A preto sme prehrali.“