FK Železiarne Podbrezová – MŠK Púchov 4 : 2 ( 1 : 0 )

Góly: 39´Paraj, 50´Pavúk, 57´Godál, 86´Grendel – 74´Krčula, 83´Pilný

Žlté karty : 48´Grendel, 89´Paraj – 39´Lacko, 45+3´Mráz, 55´Varga

Zostavy

FK Železiarne Podbrezová

Ludha – Kukoľ, Godál, Pajer, Grešák- Ďatko (80´Gerebenits), Grendel (88´Bartoš), Paraj, Galčík, Špyrka – Pavúk (60´Breznanik)

MŠK Púchov

Strelčík (44´Pilný) – Lacko (67´Kopiš), Riška, Pavlovič (32´Pavlovič), Martinček – Varga, Štefanec (67´D.Pilný), Kapusniak – Krčula, Mráz (67´Loduha), Rypák

Ohlasy po zápase

Mikuláš Radványi: “ Do zápasu sme vstúpili dobre. Súpera sme prvých 20 minút do ničoho nepustili. Na druhej strane sme si vypracovali 2-3 vyložené šance, ktoré sme však nepremenili. Súper postupne hru vyrovnal, nastrelil aj konštrukciu brány. My sme potom hrozili najmä po štandardných situáciach. Dano Pavúk nastrelil žrď, ale našťastie Renému Parajovi sa podarilo skórovať. Cez polčas sme si povedali, že chceme hrať naďalej aktívne, útočne. Podarilo sa nám zvýšiť už na 3:0 a vyzeralo to tak, že to už v pokoji dohráme. Urobili sme však dve chyby, ktoré súper dokázal potrestať a zdramatizoval tak stretnutie. Našťastie Erik Grendel strelil krásny gól a potvrdil naše zaslúžené víťazstvo. Očakával som náročný zápas, pretože Púchov má solídne druholigové mužstvo, čo aj dnes potvrdil. Myslím si však, že kvalita bola na našej strane a zaslúžene sme získali veľmi dôležité tri body.“

Lukáš Kaplan: „Myslím si, že z oboch strán to bol dnes dobrý zápas. Boli tam niektoré príležitosti, ktoré nedotiahli domáci a boli aj šance, ktoré sme my nevyužili. Zápas ovplyvnili určité situácie, ktoré si musíme pozrieť na videu a z analyzovať. Domácim gratulujem k víťazstvu. Za stavu 3:2 sme ešte verili, že môžeme niečo s výsledkom urobiť, no domáci sa opäť posadili na koňa štvrtým gólom. Potom sa už len veľmi ťažko dalo niečo so zápasom urobiť. Domáci majú na každom poste obrovskú kvalitu, ale moji hráči sa dnes nemajú začo hanbiť.“

Priebeh zápasu

V 5. minúte prišla prvá veľká šanca, keď prudký priamy kop Galčíka vypadol hosťujúcemu brankárovi z rúk, no z následnej dorážky nemierili Železiari presne. V 10. minúte si na rohový kop najlepšie vyskočil Pavúk, jeho hlavička však nemierila medzi tri žrde. V 26. minúte sa v dobrej streleckej pozícií ocitol Paraj, jeho pokus ale hosťujúca obrana zablokovala.  V 29. minúte to z diaľky vyskúšal hosťujúci Rypák, jeho strela opečiatkovala spojnicu Ludhovej brány. V 37. minúte zahodili Železiari obrovskú šancu, keď Pavúkovu hlavičku tečoval do brány Godál, no lopta skončila na tyči Strelčíkovej brány. V 39. minúte to už našim chlapcom vyšlo, keď sa po rohovom kope presadil dôrazný Paraj – 1:0. Do kabín sme tak odchádzali s jedno gólovým náskokom. Úvod druhého polčasu vyšiel našim chlapcom výborne, keď už po piatich minútach druhého polčasu zvýšil naše vedenie Pavúk, keď na dvakrát prekonal hosťujúceho brankára. V 57. minúte to už bolo o tri góly, keď sa po rohovom kope presadil Boris Godál – 3:0.  V 74. minúte sa prvýkrát v zápase presadili hostia, keď Krčula dokázal obísť Ludhu a nemal už problém znížiť – 3:1. V 83. minúte sa hosťom podarilo streliť aj druhý gól.V pokutovom území sa najlepšie zorientoval Pilný  a znížil na rozdiel jedného gólu – 3:2. V 86. minúte zahrávali Železiari priamy kop z hranice 16-tky, loptu si postavil Erik Grendel a krásnou strelou ponad múr zvýšil naše vedenie – 4:2.  Do konca stretnutia sa už nič podstatné neudialo a naši chlapci si tak na svoje konto pripísali dôležité víťazstvo.