Proti MŠK Žilina B sme vyhrali, rozhodol druhý polčas

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová v zápase 13. kola 2. ligy proti MŠK Žilina B vyhrali a pripísali si ďalšie tri body do tabuľky.

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina B 3:0 (0:0)

Góly: 53. Kováčik, 78. Godál, 84. Kukoľ

ŽK: Barbora, Galčík – Tandara, Aremeyaw, Owusu

Rozhodovali: Somoláni –Ádám, Mihalík

Diváci: 317

Podbrezová: Rehák – Oravec, Pavúk, Timošenko (69. Grendel), Špyrka (79. Issa), Ďatko (46. Kováčik), Paraj, Barbora (46. Galčík), Godál, Kukoľ (87. Grešák), Bartoš

MŠK B: Belko – Tandara (79. Šnajder), Aremeyaw, Capko, Owusu, Sauer, Pečovský, Gomola, Suľa (65. Majdan), Gerebenits (65. Jambor), Yenne

Duel už v prvej minúte začal veľkou chybou v rozohrávke Ivan Rehák, takmer daroval gól súperovi, lenže Roland Gerebenits toto zaváhanie nevyužil, náš gólman stihol zákrokom strelu do prázdnej bránky vyraziť na roh. Podbrezová následne získala hernú prevahu, mali sme loptu častejšie, no nebezpečné situácie prichádzali sporadicky. Ivan Timoshenko tiesnený na päťke zakončil do Belka, ten sa blysol aj pri zakončení Vladimíra Kukoľa. Náš hráč bol síce v poriadnom uhle, strieľal takmer z bránkovej čiare pri hranici pokutového územia, aj tak to prudko napálil do bližšieho rohu a gólman hostí sa veru zapotil.

Cez prestávku prišli do hry Peter Kováčik aj Roland Galčík, okamžite to bolo cítiť. Druhý menovaný zakrátko strieľal spred šestnástky k žrdi, Belko vytiahol ďalší zákrok, no počas 53. minúty spolupráca oboch priniesla úvodný presný zásah. Galčík vošiel sprava k malému vápnu, prihral okolo brankára a Peter Kováčik trafil odkrytú svätyňu. Ešte krajšie to mohlo byť o päť minút neskôr, kedy krásnu strelu Galčíka z hranice šestnástky zastavilo až brvno! Mladý krídelník bol jednoznačne našim najaktívnejším hráčom od svojho príchodu, po hodine hry prihrával sprava do druhej vlny, Timoshenko zakončil pod brvno a Belko loptu vyškriabal na roh.

Čakali sme na druhý gól, štvrťhodinu pred koncom ho nepridal ani Paraj. Po centri z priameho kopu poslal dobrú hlavičku, síce znova zasahoval Belko, ale na hlavičku Borisa Godála zo 78. minúty po ďalšom centri Grendela, tentoraz z rohu, nestačil a my sme viedli už 2:0. Definitívne nás upokojil v 84. minúte Vladimír Kukoľ. Prudký center Kováčika ešte minul Issa, no skúsený Kukoľ loptu upratal rezolútne do siete.

Roman Skuhravý: „Keď mužstvo vypadne zo zápasového rytmu, tak si kladiete otázku, či ste urobili všetko pre to, aby sme boli dobre nachystaní a chytili tempo zápasu. Opticky sme mali stretnutie 90 minút pod kontrolou, prvý polčas však bol kostrbatý. Bolo to dané aj zmenami v zostave. Využívali sme viac dlhých prihrávok ako sme zvyknutí. Keď sa to sčíta, tak je z toho takýto výkon. Musím však povedať, že plán, ktorý sme mali do celého zápasu, že si môžeme pomôcť striedaniami, tak vyšiel. Mám pocit, že po tom ako sme si niečo povedali v polčase, tak sa to zmenilo a bolo to na ihrisku vidieť. Veľmi si vážim toto víťazstvo. Je to ďalšie s nulou. Znova nám to ukázalo veľa o hráčoch aj systéme. To, že nehrali od začiatku Ludha, Kováčik, Bakaľa a Galčík bolo spôsobené tým, že boli v reprezentácii a veľa cestovali. Guľa navyše odohral oba zápas komplet. Ja v tejto chvíli premýšľam o tom, aby som ich udržal zdravých. Čaká nás ešte dosť zápasov, oni majú ďalší reprezentačný zraz, budú cestovať do Ruska a Litvy. Jednoznačne sme sa rozhodli takto, šetriť ich. Ani som nepremýšľal inak. To, že nehrali Ludha a Bakaľa bolo z trochu iného dôvodu, oni potrebujú mať plný tréningový režim a to v U21 nemali. Dôvody boli rôzne, ale celý týždeň sme pracovali s tým tímom, ktorý začal od začiatku.“