28. kolo, FK Senica – ŽP Šport Podbrezová

FK Senica – FO ŽP Šport Podbrezová  1:1 (0:1)

Góly: 62.  Kratochvíl  –  31. Polievka

ŽK: Ranko, Kotula, Blažek – Polievka
Rozhodovali: Smolák – Ádám, Galo
Diváci: 523

Jarné víťazstvo sa už pýtalo, ale na programe bol ďalší náročný zápas, pretože Podbrezovčania museli cestovať do Senice, ktorá tento kalendárny rok zaknihovala niekoľko dobrých výsledkov. Hneď od úvodu to bol ale futbal, kde si oba tímy dávali hlavne pozor na zadné vrátka a tak bolo streleckých pokusov veľmi málo. Z vlastne jediného nebezpečného zakončenia v prvom polčase padol aj gól. V 31.minúte sa presadil Róbert Polievka, ktorý poslal dobre umiestnený technický pokus z diaľky. Lopta zapadla do rohu Šullovej brány (0:1). Aj v druhom polčase pokračoval nie úplne najlepší futbal, ktorému chýbala nejaká zaujímavá myšlienka, či nápad, ktorý by hru oživil. Hostia napriek tomu dokázali vyrovnať v 62. minúte z pokutového kopu. Neprehľadná situácia skončila faulom na Šašinku, Miloš Kratochvíl sa následne nepomýlil (1:1). V závere sme videli viac šancí, ako za celý duel dokopy. Najskôr Brigant našiel spoluhráča na zadnej žrdi, ale ten zblízka nehlavičkoval presne. Podbrezová mohla udrieť po tom, ako Šulla loptu skákajúcu na bránkovej čiare zachytil v poslednej chvíli. Následne zlú malú domov poslal Turňa, jeho chybu napravil výborným zákrokom proti Šašinkovi Martin Kuciak. Séria bez výhry sa tak po remíze natiahla.

FK Senica: Šulla – Šušolík, Brigant, Miklós (63. Bališ), Blažek, Pillár, Ranko, Kratochvíl, Turyna (44. Kováč), Šašinka, Kotula (70. Kopičár)

ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Djordjevič – Vajda, Podio – Polievka (72´ Mikuš), Kochan (92´ Kuzma), Viazanko – Bernadina

Miroslav Mentel, tréner Senice: „Do zápasu sme mali zlý vstup, súper bol aktívnejší. Naopak druhý polčas sme začali hrať smerom hore bez rešpektu a zápas nabral obrátky, bol dramatický. Za druhý polčas by som pochválil chlapcov, hrali veľmi dobre, oddali sa a ten bod si za druhý polčas zaslúžili.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej:
„Sme nespokojní, pretože sme opraty zápasu mali vo svojich rukách, od začiatku sme boli aktívni. Mali sme veľa šancí, ktoré sme nepremenili. Nedokázali sme ísť do vyššieho vedenia, ako o jeden gól a to sa nám stalo osudným. V druhom polčase sme nenadviazali na prvý polčas a výsledkom toho bolo, že sme dostali gól z penalty. Nám sa ten jeden bod po dnešnom výkone máli a odchádzame smutní.“