31. kolo, FK DAC Dunajská Streda – ŽP Šport Podbrezová

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FO ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:1)

Góly: 24. Šafranko, 59. Vida – 28. Mikuš, 63. Bernadina

ŽK: Huk, Michalík – Turňa, Kostelný
Diváci: 7139
Rozhodovali: Pavlík – Slyško, Weiss

Na pomery Fortuna ligy sme videli veľmi dobrý prvý polčas, kde oba tímy dokazovali svoju veľkú snahu prebojovať sa do pohárovej Európy. Podbrezová by si prípadnou výhrou vybojovala miestenku už dve kolá pred koncom a za touto šancou vykročila prvým gólom, ale ten nebol uznaný, pretože hlavný arbiter po skvelej práci Lukáša Migaľu a následnom zakončení Miroslava Viazanka hru vrátil pred šestnástku a nepochopiteľne nariadil priamy kop, keďže neponechal výhodu. Na druhej strane sa tak presadil náš bývalý hráč Pavol Šafranko. Loptu si z krídla naviezol do streleckej pozície a aj vďaka teču kapitána Kostelného ju usmernil do brány (0:1). Prešli však iba štyri minúty a aktívny Matúš Mikuš, ktorý mal dobrú možnosť aj v úvode, rozvlnil sieť za súperovým brankárom. K zakončeniu sa dostal po tom, ako strelou vrátil guľatý nezmysel do šestnástky Matúš Turňa a po následných odrazoch stál na mieste, kde Slávik vyrazil Bernadinovu strelu z voleja. Prudkou ranou pod brvno sa nemýlil (1:1). Otočiť skóre v prospech hostí mohol Viazanko, z hranice šestnástky namieril tesne nad. V 37.minúte sa stal hrdinom „Železiarov“ Matúš Turňa, ktorý dokázal v poslednej chvíli odkopnúť loptu na roh pred Vidom. Záložník Dunajskej Stredy mohol totiž zakončovať spred prázdnej brány. V závere prvého dejstva sa Pablo Podio dostal k niekoľkým priamym kopom, ďalšie dve šance však neprišli po nich. V oboch bol dobre hrajúci Mikuš. Najskôr, po skvelej kombinácii Viazanka s Kochanom, z druhej vlny napálil Michalíka a o chvíľu neskôr poslal loptu k žrdi, kde sa hodil pozorný Slávik. Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu. Druhý polčas začínal trochu opatrne, ale postupom času sa vrátila hra do zabehnutých koľají. Domáci hráči sa aj druhýkrát dostali do vedenia, pretože Šafranko našiel Vidu a ten z hranice päťky prekonal Kuciaka (2:1). Opäť však prešli iba štyri minút a Podbrezová vyrovnala. Pablo Podio vyslal krásnu strelu z diaľky do brvna, lopta sa od neho odrazila do brankára Slávika, následne do žrde a potom pred Bernadinu, ktorý svojou bojovnosťou predskočil súpera a dorazil (2:2). Veľké príležitosti priniesol začiatok posledných desiatich minút riadnej hracej doby. Najskôr sa Martin Kuciak blysol proti presnému zakončeniu Mervóa k žrdi a z kontry Podbrezovej prišla strela Mateja Kochana spred päťky nad. V závere tlak domácich síce prišiel, ale nebol nijako zdrvujúci a preto s horúcej pôdy berieme cenný bod za remízu 2:2.

FK DAC 1904: Slávik – Živković, Michalík (85. Sarr), Huk, Davis – Ljubicić – Pačinda, Ľupták (71. Mervo), Aluku (64. Kontár), K. Vida – Šafranko

ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Kostelný (C), Krivák, Migaľa (66. Magda) – Kupčík, Podio – Viazanko, Kochan (90. Káčerík), Bernadina – Mikuš (77. Kuzma)

Csaba László, tréner DAC: „Dnes sme stratili dva body. Keď dvakrát vedieme, musíme hrať kľudnejšie a udržať náskok. My sme dali po štyroch minútach šancu súperovi, ktorý skóroval. Zostávajú nám dva zápasy, musíme získať 6 bodov.“

Karol Praženica, tréner Podbrezovej: „Zápas skončil výsledkom, ktorý zodpovedá jeho priebehu. Domáci dvakrát viedli, ale vždy sme dokázali vyrovnať. Snažili sme hrať aktívne, aby sme neumožnili domácim hrať svoju hru. Spokojný som v tom zmysle, že hráči nesklonili hlavy a dokázali vyrovnať. Výsledok je spravodlivý.“