33. kolo, MŠK Žilina – ŽP Šport Podbrezová

MŠK Žilina – FO ŽP Šport Podbrezová  4:0 (1:0)

Góly : 12. Káčer, 82. a 89. Šejdajev, 87. Hlohovský

ŽK: Králik – Viazanko, Djordjević, Krivák

Diváci: 4227

Rozhodovali: Vlk – Hancko, Ádám

Do posledného ligového zápasu vstúpili aktívnejšie domáci Žilinčania, ale bez výraznejších gólových príležitostí. V 12. minúte sa však skóre menilo, keď z prvej strely na bránu sa radovali domáci. Po prihrávke Hlohovského sa k strele dostal ľavý obranca Mazáň a jeho slabú strelu tečoval presne k žrdi Káčer. V 20. minúte prenikol po pravej strane domáci kapitán Škvarka, ktorého prudký center našiel pred bránou Otubanja, ale ten zakončil rukou do brány Kuciaka a rozhodca gól uznať nemohol. Na druhej strane v 24. minúte vystihol prihrávku Vavra Polievka, výborne sa presadil na hranici pokutového územia a jeho strela len opečiatkovala žrď Volešákovej brány. Gólové šance prichádzali po individuálnych chybách a jednu z nich urobili hráči Podbrezovej, keď sa do samostatného nájazdu dostal Otubanjo, ktorého vychytal brankár Kuciak. Päť minút pred prestávkou pohrozil tvrdou strelou z priameho kopu Škvarka, ale tesne minul brvno Kuciakovej brány. Pred polčasom pohrozil aj najlepší ligový strelec Hlohovský, ktorý po prihrávke aktívneho Škvarku z hranice päťky prestrelil. V druhom polčase sa očakával tlak od zverencov trénera Praženicu a v 52. minúte pohrozil nebezpečnou strelou Bernadina. Postupne sa prebrali aj domáci, najskôr po rohovom kope zakončil Vavro kolenom do brvna, Otubanjo prestrelil bránu a Hlohovského strelu z vnútra pokutového kopu zblokoval obetavý Kostelný.  Diváci čakali na ďalšiu šancu až do 68. minúty, keď Mikuš nabil Viazankovi, ale s jeho strelou si poradil pozorný Volešák. Na druhej strane v 74. minúte sa po prieniku Hlohovského dostal k strele Vavro a brankár Kuciak svojim dobrým zákrokom stále držal nádeje Podbrezovej. O osude zápasu rozhodol v 82. minúte Šejdajev, ktorý spracoval dlhú prihrávku brankára Volešáka a z voleja nekompromisne zvýšil na 2:0. Tri minúty pred koncom stretnutia vyriešil situáciu dvoch proti jednému Hlohovský 3:0. Minútu pred koncom zakončil debakel „Železiarov“ do prázdnej brány svojim druhým gólom Šejdajev a stanovil na konečných 4:0 pre majstrovskú Žilinu.

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Králik, Vavro, Mazáň – Káčer, Diaz (81. Jankauskas), Škvarka – Špalek (69. Cociuc), Otubanjo (61. Šejdajev), Hlohovský

ŽP Šport: Kuciak – Migaľa (22. Kupčík), Krivák, Kostelný, Djordjević (35. Vajda) – Kochan, Podio – Viazanko, Bernadina, Polievka (58. Kuzma) – Mikuš

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Bol to krásny zápas. Aj Podbrezovej ešte o niečo išlo. V prvej časti sme boli o dve triedy lepší a v druhom polčase to krásne vygradovalo. V Žiline sa robí dobrá robota. Som šťastný a pokorný.“

Martin Kuciak, brankár Podbrezovej: „Už pred pár rokmi som tvrdil, že Žilina je na najlepšej ceste byť špičkový klub. Ich hráči dozreli. To je práca realizačného tímu aj vedenia klubu. Vidno, že napredujú. Ten klub dýcha profesionalizmom. Žilina bola lepšia a zaslúžene vyhrala.“