17.kolo, Dukla BB – Podbrezová 0:2

Podbrezová zvíťazila v Banskej Bystrici 2:0 a prináša domov dôležité tri body.

V prvom polčase sa striedali šance na oboch stranách, ale do vedenia napokon išla Podbrezová v 42. minúte po premenenej penalte Godálom, ktorý mieril do stredu bránky. Predchádzal tomu faul Willwébera na Cobnana. Po zmene strán sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska Godál a Dukla hrala v početnej výhode. Tu pretavila do gólu Faškom, avšak VAR ho neuznal pre tesný ofsajd Rymarenka. Podbrezová potom hrala umne a počkala si na svoju príležitosť. Po spätnej prihrávke Pavúka sa z vnútra šestnástky Kuzma síce nepresadil, ale vyrazenú loptu upratal v päťke Cobnan do siete a zariadil tak konečný rezultát 0:2.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:1)
Góly: 42. Godál (pen.), 69. Cobnan.

Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Ferenc.

ŽK: Richtárech, Willwéber, Faškom Slávik, B. Ľupták – Godál, Cobnan, Grešák.

ČK: 48. Godál po 2 ŽK

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (83. Hanes), Uhrinčať, Willwéber – Slávik (75. Depetris), Richtárech (55. Franko), B. Ľupták (83. Gašparovič), Záhumenský – Rymarenko, Faško, Polievka
Podbrezová: Ludha – M. Bartoš, Godál, Grešák – Bakaľa – Kováčik (61. Kuzma), Paraj, M. Oravec, Ďatko (78. Kukoľ) – Cobnan (78. Grendel), Pavúk (90. Šikula)

Michal Ščasný, tréner Dukly: „Gratulujem Romanovi k víťazstvu a k zápasu nemám nič. Každý ho videl, kto chcel, a nemám k nemu čo povedať. Gratulujem súperovi k trom bodom a to je tak všetko.“

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Bol ťažký zápas, derby. Domáci urobili od posledného stretnutia s nami obrovský kus práce. Zmenili rozostavenie, majú zaujímavých hráčov. Bolo to vidieť už v prvom polčase, hoci sme dobre hrali, držali zápas, tak Dukla sa tiež dostala do dvoch nebezpečných situácií. To sme prečkali a využili našu príležitosť. Moses je v pozícii pred hráčom v podstate nebrániteľný, v tomto je veľmi silný. V druhom polčase prišlo hneď vylúčenie nášho Godála po dvoch žltých kartách, ale pri oboch zákrokoch si myslím, že to nemuseli byť žlté karty. Dukla tam mala silných sedem minút, pokým sme sa zrovnali, dala aj gól, ktorý neplatil. Vďaka VAR -u to nebolo 1:1. Od tej chvíle sme už boli lepší, domácich sme do ničoho nepustili, skvele sme bránili a mali aj rýchle prechody. Napokon sme pridali ešte druhý gól. Vážim si tohto víťazstva vo vyrovnanom zápase.“