18.kolo, Podbrezová – Liptovský Mikuláš 1:0

Futbalisti Podbrezovej v 18. kole Fortuna ligy zdolali doma posledný Liptovský Mikuláš 1:0 a poistili si priebežnú štvrtú priečku v tabuľke.

Domáci mali dobrý vstup do zápasu. Išli do vedenia už v ôsmej minúte po útočnej akcii na jeden dotyk, keď finálnu prihrávku ponúkol Kováčik a Cobnan zoči–voči brankárovi Liptákov nezaváhal. Vedenie mohli potom navýšiť Kováčik, Bartoš a najmä Paraj, ktorý pálil do brvna. Na opačnej strane neuspeli v dobrých pozíciách Popović a Václavík. Hneď po zmene strán nevyužil únik Cobnan, vychytal ho Sváček. Vyrovnanie odmietol vo veľkej šanci hosťujúci Jendrišek. V závere si už Podbrezovčania postrážili tesný výsledok, keď Liptákov oslabil vylúčený Totka.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0)

Góly: 8. Cobnan

ŽK: Kukoľ, Bariš – Filinský, Gerát, Jendrišek, Staš, Totka, Kostelník (tréner)

ČK: 88. Totka po 2ŽK

Rozhodovali: Očenáš – Vorel, Pacák
Podbrezová: Ludha – Kováčik, M. K. Bartoš, Grešák – Oravec (64. Grendel), Paraj, Bakaľa, Ďatko (90. Bariš) – Kuzma, Cobnan (81. Kukoľ), Pavúk (64. Breznaník)
L. Mikuláš: Sváček – Župa, Popović, Bedecs – Káčerík, Gerát, Václavik, Staš (78. Totka) – Gaži (63. Laura), Jendrišek (78. Ďungel), Filinský

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Liptovský Mikuláš urobil od posledného vzájomného zápasu s nami obrovský progres. Aj preto si veľmi vážim tohto víťazstva. Liga je dnes veľmi vyrovnaná a je jedno proti komu hráte, tak či onak musíte hrať vždy naplno. Duel sme mohli rozhodnúť už v prvom polčase. Začiatok druhého sme mali tiež celkom solídny, ale potom prišli pasáže, v ktorých sme chceli loptu finalizovať, neudržali sme ju často navrchu ihriska. Hostia nemali čo stratiť, tak nám to tam vracali, trápili nás po našej ľavej strane. Som rád, že sme štandardky súpera hekticky ubránili. Vážim si tejto výhry i spôsobu, akým sme sa prezentovali, no máme ešte veľa práce pred sebou.“

Jozef Kostelník, tréner L. Mikuláša: „Prvý polčas, hlavne začiatok, patril domácim. Boli silní na lopte, dobre kombinovali a dali aj po peknej akcii gól. Mali ďalšie šance, ktoré sme našťastie ustáli. Do druhého polčasu sme si povedali, čo chceme zlepšiť. Viac sme sa tlačili do útoku. Myslím si, že za výkon v druhom dejstve by sme si gól a aj bod zaslúžili. Nevyužili sme niekoľko šancí. Škoda, že nás v závere pribrzdilo oslabenie Totku. Ak chceme byť úspešní, tak musíme dávať góly a to sa nám žiaľ nedarí. “