07. kolo nadstavba, MFK Ružomberok – ŽP Šport U-13

I. liga mladší žiaci – nadstavba 7. kolo

MFK Ružomberok  – ŽP Šport Podbrezová U-13   6 : 3   (2 : 3)

Góly za ŽP : Pindeš 2, Hrbál

Družstvo A : Morong – Ambros, Hrbál – Kováčik M., Trnavský, Havlíček – Laššák, Kravčák (Tyčiaková)

Družstvo B : Slepička – Záhorský, Matula – Kováčik P., Dívald, Fáber – Spevák, Pindeš (Fialka)

Komentár k zápasu U-13:

V zápase proti lídrovi tabuľky a jednoznačnému víťazovi súťažného ročníka sme opäť nesklamali, keď sme do posledných minút bojovali o zisk bodov a po dramatickom priebehu zápasu prehrali 6:3. Prvý polčas bol z našej strany výborný, domácich sme zaskočili aktívnou hrou a dôsledným napádaním, čo im robilo obrovské problémy. Domácim sme sa vyrovnali aj v medzihre i kombinačnej hre a prvé dejstvo patrilo nám, keďže sme zvíťazili 2:3 a boli blízko prekvapenia. V druhom polčase sme pokračovali v dobrom výkone, ale domáci zvýšili obrátky a bojovali o zvrat v stretnutí. Ten sa im aj podaril, keď tromi gólmi v rýchlom slede rozhodli o výsledku. Napriek tomu sme zanechali v Ružomberku veľmi dobrý dojem a chlapcom treba za výkon poďakovať. V kľúčových fázach stretnutia dokázali domáci hráči väčšiu individuálnu kvalitu, ktorá rozhodla. Mrzieť nás môže len druhopolčasová „pasivita“, keď sme v kritických situáciách nepodržali loptu a nedali do svojho výkonu väčšiu dávku rizika.