07. kolo Fortuna liga, FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina   2 : 4 (1 : 1)

Góly: 15. Mikuš (11 m), 76´ Válovčan – 4. Káčer, 52. Špalek, 66.  a 75. Mráz

ŽK: Baez, Kupčík – Králik, Káčer
Diváci: 1360
Rozhodovali: Marhefka – Bobko, Lieskovský

Zápas s majstrom pre nás nezačal vôbec dobre, veď už v štvrtej minúte otvoril skóre zabudnutý Miroslav Káčer strelou spred malého vápna do vinkla a poslal hostí do vedenia (0:1). Od tohto momentu však prebrali taktovku nad stretnutím futbalisti Podbrezovej. V trinástej minúte hlavičkoval po priamom kope tesne nad kapitán Jaroslav Kostelný, ale o dve minúty na to spadol v pokutovom území Andrej Rendla a nariadenú penaltu k žrdi upratal Matúš Mikuš (1:1). O tri minúty mohlo byť skóre otočené, dobrý pokus Leška však chytil Volešák, o dve minúty sa rovnako obsadený mikrosúboj zopakoval. Záložník domácich tentoraz pálil z uhlu k bližšej žrdi. Gólman MŠK mal veru čo robiť, no odolal. Ďalšie možnosti patrili Andrejovi Rendlovi. Najskôr hlavou namieril tesne nad brvno a po centri striedajúceho Migaľu zas o niekoľko decimentrov vedľa. V závere polčasu ešte vyskúšal pozornosť Volešáka Válovčan z diaľky, ale do kabín sa išlo za nerozhodného stavu. V druhom dejstve sa však ukázalo, že nevyužité šance môže Podbrezová ľutovať, pretože Žilina začala aktívne. Už v 47. minúte mal šancu Kaša, Kuciak ešte zakročil, ale pri zakončení Špaleka už šancu nemal, pretože zabudnutý mladík nasmeroval loptu presne k žrdi (1:2). Po ďalšej chybe v našich zadných radoch sa k nemu pridal Samuel Mráz, ten z prvej využil center Valla (1:3). Rovnaký hráč sa presadil druhýkrát v zápase pätnásť minút pred koncom, keď využil zaváhanie našej defenzívy (1:4). Martin Válovčan však po prihrávke tvrdou ranou okamžite znížil (2:4). Podbrezová sa v závere ešte veľmi snažila, vyvinula snahu, lenže ďalší gól už neprišiel, a tak si MŠK Žilina  berie všetky tri body.

FK Železiarne: Kuciak – Viazanko (33. Migaľa), Krivák, Kostelný, Turňa – Kupčík, Baez (69. Kopičár) – Válovčan, Leško, Mikuš (69. Bernadina) – Rendla

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Králik, Hancko – Káčer (90. Klec), Diaz, Škvarka (90+2. Hučko) – Špalek, Mráz, Jánošík (77. Polievka)

Karol Praženica, tréner Podbrezovej: „Vstup sme nemali dobrý, potešiteľné bolo, že sme nedali hlavy dole, boli sme aj dosť aktívni. Trochu nás vyviedlo z rytmu zranenie Viazanka, no v druhom polčase nám súper odskočil už o dva góly a bolo ťažké niečo s tým zápasom urobiť. Chyby, ktoré robíme, nás stoja lepšie výsledky, teraz pri relatívne vyrovnanej štatistike sme mali aj dostatok šancí, no so žalostnou efektívnosťou.“

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Pre nás cenné víťazstvo, prvé vonku v sezóne. V určitých úsekoch sme neboli spokojní, no pre nás bol nadradený výsledok. Vyrovnanie nás vykoľajilo, v druhej časti sme boli produktívni, záver sa nám však proti húževnatému súperovi mohol vypomstiť. Cenné víťazstvo, so štyrmi strelenými gólmi, no výkonnostne sa máme čo zlepšovať.“