14. kolo Fortuna liga, MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 2 : 1 (2 : 1)

Góly : 6. Žofčák (11 m), 17. Koscelník – 28. Jedinák

ŽK: Žofčák, Božok – Kostelný, Kopičár

ČK: 5. Krivák

Rozhodovali: Sedlák – Ferenc, Rozsbeck

Zápas poriadne ešte ani nezačal a domáci mali výhodu pokutového kopu. V 4. minúte vystihol slabú malú domov Turňu útočník Sulley, ktorý obišiel brankára Kuciaka a jeho strelu smerujúcu do opustenej brány rukou zastavil obranca Krivák. Hlavný rozhodca nariadil pokutový kop a udelil hosťujúcemu obrancovi červenú kartu. Domáci kapitán Žofčák z bieleho bodu prekonal Kuciaka a poslal Zemplín do vedenia 1:0. Na rozdiel dvoch gólov zvýšili domáci v 17. minúte. Po rohovom kope Kavka vrátil loptu pred bránu a vo vnútri pokutového územia sa najlepšie zorientoval Koscelník 2:0. „Železiari“ aj napriek oslabeniu bojovali o zvrat a v 28. minúte sa aktivita hostí vyplatila. S prvou strelou Jedináka si ešte domáci brankár poradil, ale v zapätí rovnaký hráč získal loptu na hranici šestnástky a tvrdou strelou znížil svojim prvým ligovým gólom na 2:1. O vyrovnanie sa mohla postarať v 38. minúte dvojica Bernadina a Leško. Prvý menovaný sa dostal k strele, ktorá opečiatkovala len žrď domácej svätyne a odrazenú loptu pred prázdnu bránu odvrátila domáca obrana spred Leška v hodine dvanástej na rohový kop. Výborný prvý polčas zavŕšil Sulley, ktorý v 40. minúte po rýchlej akcii prudkou strelou z dobrej pozície prestrelil bránu Kuciaka. V druhom polčase pokračoval veľmi zaujímavý duel. Aktívnejšie začali domáci, ale „Železiari“ boli bližšie k vyrovnaniu. V 55. minúte sa k odrazenej lopte z 20 metrov dostal Bernadina, jeho strela ľavačkou mierila presne do horného rohu brány, ale domáci brankár Bieszczad sa vyznamenal. V ďalšom priebehu ukázal svoju kvalitu domáci útočník Sulley, ktorý najskôr pätičkou mieril vedľa a v druhej dobrej príležitosti zastavilo jeho snahu postavenie mimo hry. Rozhodnutie o víťazovi mal na kopačke v 77. minúte opäť striedajúci Regáli, ale z hranice pokutového územia prízemnou strelou nechal vyniknúť Kuciaka. Hráči Podbrezovej v závere vrhli všetky sily do útoku, bohužiaľ na vyrovnanie im veľa síl neostalo, a tak z východu republiky odchádzajú bez bodov.

MFK Zemplín Michalovce : Bieszczad – Kolesár, Kavka (86. Bednár), Carillo, Šimčák – Grič – Žofčák, Koscelník, Danko, Božok (65. Regáli) – Sulley

FK Železiarne Podbrezová : Kuciak – Krivák, Kostelný, Kuc – Turňa (29. Viazanko), Baez, Kopičár, Leško, Djordjević – Jedinák (29. Rendla), Bernadina

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: „Nám paradoxne vylúčenie súpera uškodilo, išli sme síce do dvojgólového vedenia, no urobili sme jednu hrubú chybu, ktorú súper využil. V druhom polčase sa na naše kopačky vkradla nervozita. Bolo to spôsobené tým, že sme dlho nevyhrali a tak vďaka aj za takého víťazstvo.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Zápas mal z našej strany vyzerať inak, no v 5. minúte sa nám rozpadol celý koncept prípravy. Potrebovali sme to veľmi rýchlo zmeniť, čo súper využil na druhý gól. Aktívnou hrou sme znížili tento stav a zdramatizovali zápas, škoda, že sme nevyrovnali. Mojim hráčom patrí absolutórium, pretože odviedli veľmi dobrú robotu. Hrali sme o jedného menej a myslím si, že sme si zaslúžili remízu.“