19. kolo Fortuna liga, FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra   1:0 (1:0)

Gól: 38. Krivák

ŽK: Baez, Leško, Kopičár, Turňa – Niba, Balaj, Kotrík
Diváci: 637
Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Perát

Posledné jesenné kolo začalo v opatrnom duchu. Do prvej vážnej šanci sa mohol dostať Charizopulos, ten však na malom vápne loptu hlavou netrafil. Odpovedať mohol Matúš Mikuš, jeho strelecký pokus zvnútra šestnástky z dobrej pozícii letel tesne vedľa. O ďalšie štyri minút neskôr predskočil v hlavičkovom súboji Hrošša Matúš Turňa, bránu hlavou minul. Dávid Leško centrom z priameho kopu po polhodine hry objavil Jána Kriváka, ktorý ešte hlavičkovým zakončením neuspel, ale v 38. minúte už táto súhra, taktiež po priamom kope, priniesla otvárací presný zásah. Podbrezovský stopér poslal loptu presne k žrdi (1:0). Druhý polčas neprinášal žiadne vyložené šance, ale nám to vadiť nemuselo, pretože Podbrezová hru kontrolovala a do niekoľkých náznakov šancí sa aj dostala. Aktívni boli hlavne Mikuš a Leško. Na opačnej strane však vo veľkej príležitosti zahrozil Fábry, Kuciak jeho nájazd chytil a nedovolil mu vyrovnať, takže zverenci Mareka Fabuľu uzavreli jeseň veľmi dobre, výhrou nad Nitrou.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Baez, Sedláček – Bernadina (77. Mejri), Kopičár, Leško (87. Jedinák) – Mikuš

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Vencl, Križan, Chovanec – Kotrík, Šimončič, Niba (46. Fábry) – Valenta (80. Abrahám), Balaj, Charizopulos (66. Ivančík)

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Pre nás to bol náročný zápas, nechýbalo nám odhodlanie a veľká chuť po víťazstve. Sme šťastní, že sa nám to podarilo, máme z toho veľkú radosť. V závere nás podržal brankár Kuciak, veľká vďaka patrí aj divákom, ktorí nás pri víťaznej rozlúčke s rokom podporili.“

Ivan Galád, tréner Nitry: „V takýchto vyrovnaných zápasoch rozhodujú detaily. My sme nezvládli jednu štandardnú situáciu súpera, a tak sme prehrali. Napriek tomu sme prežili pekný rok a pokúsime sa naň nadviazať aj na jar.“