13. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – 1.FC Tatran Prešov

FK Železiarne Podbrezová U-17 –  1.FC Tatran Prešov  2 : 1 (0 : 1)

Góly : 42´ Ďatko, 73´ Jedinák  –  37´ Lukáč

Zostava U-17 :

Dlubáč – Kováčik P., Jenat (41´ Blaho), Krišica, Gecelovský, Bakaľa, Ďatko, Boberský (41´ Brodziansky), Katunský, Jedinák, Galčík (71´ Greš)

Prvý polčas nám nevyšiel podľa predstáv. V našej hre absentovali dôležité atribúty k dobrému hernému výkonu. Nasadenie, agresivita v osobných súbojoch, ponuková činnosť a presnosť prihrávok, to všetko nám chýbalo. Súper má výborne poskladané mužstvo s množstvom individualít a to v prvom polčase aj využil. Bol kombinačne lepší, lepšie sa pohyboval a mal loptu častejšie na kopačkách. Vytvoril si aj gólové príležitosti, jeden gól im pre ofsajdovú pozíciu nebol uznaný, ale v 37. minúte nás už vytrestal, keď po rohovom kope otvoril skóre zápasu hlavou Lukáč. Do druhého polčasu však nastúpilo naše mužstvo ako vymenené. Urobili sme dve zmeny v zostave a Blaho s Brodzianskym rozhýbali našu hru. Zlepšili sme pohyb, agresivitu v osobných súbojoch, získavali dôležité súboje v strednej zóne a ovládli hru. Hneď v úvode druhého polčasu sme po takejto situácii vyrovnali skóre, keď Blaho výborným napádaním získal loptu a jeho finálnu prihrávku premenil Ďatko na vyrovnávajúci gól. Pokračovali sme v aktívnej hre a hostí sme v druhom polčase k ničomu nepustili. Odmenou nám bol víťazný gól sedem minút pred koncom zápasu, keď Dlubačov výkop z našej šestnástky obrana hostí podcenila a Jedinák strelil hlavou víťazný gól na 2:1.