15. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová U-17 –  MFK Ružomberok  1 : 2 (1 : 1)

Góly : 25´ Katunský – 35´ Pohánka, 69´ Luščík

Zostava U-17 :

Trnovský – Krišica, Jedinák, Galčík, Lichý, Katunský, Gecelovský, Greš (73´ Kováčik O.), Blaho (58´ Auxt), Brodziansky, Kováčik P.

V stredoslovenskom derby zápase sme znova ťahali za kratší koniec. Stretnutie malo náboj, nasadenie, ale menej futbalovej kvality. Hostia sa prezentovali jednoduchým futbalom, nakopávanými loptami a dôrazom v osobných súbojoch. V niektorých situáciách to s agresivitou, hlavne v druhom polčase až preháňali, čo im hlavný rozhodca bohužiaľ toleroval a niektorý naši hráči na to doplatili zraneniami, Blaho vážnym. V prvom polčase sme boli futbalovejším mužstvom, snažili sme sa kombinovať a dostávať sa do útočnej fázy hlavne cez krídelné priestory. Chýbala nám ale presnejšia finálna prihrávka alebo lepšie vyriešenie útočných herných situácií. V 25. minúte sa však po rohovom kope presadil hlavou Katunský a otvoril skóre zápasu. O desať minút hostia po štandardnej situácii  vyrovnali a polčas skončil 1:1. Druhý polčas sa už futbalová myšlienka z našich akcií vytratila, bol to len boj s nakopávanými loptami, množstvom osobných súbojov a zápas bol veľmi nervózny z oboch strán. Desať minút pred koncom zápasu sa hosťom znova po štandardnej podarilo skórovať a strhli víťazstvo na svoju stranu. My sme mali v poslednej minúte ešte obrovskú šancu, nedokázali sme však z päťky dotlačiť loptu do súperovej brány a tak si hostia šťastné víťazstvo už ustrážili.