16. kolo, FC DAC Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová U-17

FC DAC Dunajská Streda  –  FK Železiarne Podbrezová U-17   2 : 1 (0 : 0)

Góly : 62´ Bögi, 76´ Gembický –  59´ Ďatko

Zostava U-17 :

Dlubáč – Krišica (29´ Greš), Bakaľa (78´ Auxt), Ďatko, Jedinák, Galčík, Jenat, Katunský, Gecelovský (32´ Tomek), Brodziansky, Kováčik P.

V našom poslednom jesennom zápase na ihriskách súperov sme znova nebodovali, hoci prehrať sme si za predvedenú hru nezaslúžili. Hral sa obojstranne útočný futbal a útočná fáza prevládala nad defenzívou. My sme boli v defenzíve zbytočne nervózny a dovolili sme domácim sa svojimi individuálnymi zaváhaniami dostať do štyroch dobrých príležitostí, ktoré však na naše šťastie nepremenili. Útočná kvalita však bola aj na našej strane a aj my sme mali štyri dobré situácie na skórovanie. Góly v prvom polčase nepadli a tak sa polčas skončil 0:0. V druhom polčase sme boli aktívnejším, kombinačnejším mužstvom a pripravili si aj dobré možnosti na skórovanie. Za svoju aktivitu sme boli odmenení v 59. minúte, keď našu peknú kombinačnú akciu zakončil gólom Ďatko. Domáci však potvrdili svoju ofenzívnu kvalitu a za pár minút otočili zápas. Tri minúty po góle vypadla nášmu brankárovi ľahká strela a Bogi zblízka vyrovnal. Štyri minúty pred koncom zápasu sme neboli dôrazní pri odkope vo vlastnej šestnástke a pohotový Gembický z vnútra šestnástky zariadil domácim vydreté tri body a 1. miesto v tabuľke. Napriek prehre sme však podali dobrý výkon, podložený aj futbalovou kvalitou, na ktorý musíme nadviazať v poslednom zápase jesennej časti s Trenčínom.