14. kolo – II. liga, FK Železiarne Podbrezová juniori – KFC Komárno

II. liga SFZ, 14. kolo

FK Železiarne Podbrezová B  –  KFC Komárno   1 : 1 (1 : 0)

Góly: 12´ Gerát  –  47´ Podlucký

Podbrezovčania začali zápas dobre, od úvodu si vytvárali šance. Prvú mal kapitán Erik Hric, ktorý trafil žrď. Vzápätí už však prišiel gól, nakoľko Tomáš Gerát si po rohovom kope našiel loptu a usmernil ju do siete (1:0). Druhýkrát zvonila konštrukcia brány v tridsiatej minúte, kedy sa do lopty oprel z diaľky Matúš Mikuš. Ten istý hráč pálil aj o šesť minút neskôr, vtedy sa blysol gólman Kosťukevič. Druhý polčas začal veľkou aktivitou Komárna, ktoré aj vyrovnalo. Strelu Gorana Matiča ešte Lukáč vytiahol, ale na zakončenie Michala Podluckého po rohu už bol prikrátky (1:1). Skóre mohol otočiť Militosyan, po strele Matiča ale jeho pokus do siete nepustil Kupčík. Obranca Podbrezovej vzápätí hlavičkoval z podbrezovského rohového kopu, namieril tesne vedľa. Komárno ale aj naďalej pokračovalo v ofenzívnej aktivite, vidieť bolo hlavne Militosyana. Niekoľkokrát domácich podržal brankár Lukáč, takže body sa delili.

Diváci: 130.

Rozhodovali: Libiak – Čajka, Jekkel

FK Železiarne Podbrezová B: Lukáč – Magda, Kupčík, Fischer, Weiss (74. Bellay) – Haščák, Gerát – Kačerík (67. Sokol), Kuzma, Hric (82. Marchuk) – Mikuš

KFC Komárno: Kosťukevič – Mórocz, Podlucký, Špak, Huszty, Bilyk, Kuruc, Bajza (73. Sekulič), Moďoroši (79. Kováč), G. Matič, Militosyan

Mário Auxt: „Určite rozhodol prvý polčas, kde sme si vytvorili veľa dobrých príležitostí na gól. Proti nám bola hlavne brána, pretože sa nám to odrážalo od tyčiek. Z toľkých šancí padol len jeden gól, takže nás to môže mrzieť, pretože súper dal z prvej v druhom polčase vyrovnávajúci gól. Potom to bolo už len o tom, kto využije šancu. Gól však nepadol. Remíza je zaslúžená.“

Július Cséplő: „Vedeli sme, že v Podbrezovej nás nebude čakať ľahký zápas. Hráčov som na to upozorňoval, nakoniec sme ale v prvom polčase dostali gól, dvakrát súper trafil tyč a mohli sme prehrávať pokojne o dva alebo tri góly. My sme v podstate nemali žiadnu šancu. Cez polčas som upozornil hráčov, že takto sa hrať nedá. Neviem, či si mysleli, že Podbrezová si sadne na zadok a my budeme dávať góly. V druhom polčase sme sa zlepšili, zaslúžene sme vyrovnali, boli sme lepší. Za druhý polčas sme si zaslúžili vyhrať. Mali sme tri či štyri čisté šance, kde zasiahol ich brankár, alebo sme netrafili bránu. Futbal sa však hrá deväťdesiat minút a nie štyridsaťpäť.“