15. kolo – II. liga, MFK Tatran Lip. Mikuláš – FK Železiarne Podbrezová juniori

MFK Tatran Liptovský Mikuláš  –  FK Železiarne Podbrezová B    1 : 0 (1 : 0)

Rozhodovali: Šuniar – Vitko, Jánošík

MFK Tatran :

Šavol – Očenáš, Janec, Papaj, Poremba (88´ Staš), Laco (65´ Otruba), Lišivka, Kotora, Kapláň, Andrić (72´ Šimún), Kocharčík

FK Železiarne Podbrezová B: Vavrúš – Krivák, Marchuk (46´ Lukáčik), Fischer, Magda, Turňa, Haščák, Kačerík, Kuzma, Blahút (62´ Mejri), Gerát (83´ Bellay)

O víťazstve domácich rozhodla už 8. minúta. Na ľavej strane sa presadil Laco, ktorého prudký center našiel na prvej žrdi Andrića a ten pohotovo otvoril skóre. Gól tempu zápasu nepomohol a hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Po jednej gólovej šanci si vypracovali obe mužstvá až tesne pred polčasom. Najskôr domáci Poremba zakončil z vnútra pokutového územia presne pod brvno, ale pozorný Vavrúš si s týmto pokusom poradil. Na druhej strane unikol aktívny Kačerík, spätnou prihrávkou našiel Geráta, ale jeho nedôrazný pokus minul tri žrde domácej brány. Druhý polčas boli na ihrisku dominantnejší hráči Podbrezovej a ich aktivita priniesla aj niekoľko sľubných príležitostí. V 57. minúte sa dostal k strele Blahút, ale s jeho nedôraznou strelou si poľahky poradil Šavol. O pár minút striedajúci Mejri hlavičkoval po centri Turňu nad a Kuzmov priamy kop skončil v náruči Šavola. Domáci hrozili v tejto fáze hlavne rýchlymi protiútokmi, s ktorými si dobre organizovaná obrana hostí poradila. V závere ešte pohrozil Kačerík, ale najtesnejšiu prehru hostí neodvrátil.

Jozef Kukulský, tréner MFK Tatran: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, keď dáte taký rýchly gól po peknej kombinačnej akcii v krídelných priestoroch, čo sme trénovali celý týždeň odkedy som tu. Po tom góle nastal šok. Mužstvo sa zľaklo, že vyhráva 1:0. Mali sme veľa nepresností a problém dva až trikrát po sebe si prihrať. Od tej 25. minúty sme boli hlavne v tej ofenzívnej časti lepší a spresnili sme hru. Mali sme tam niekoľko zakončení a brankár chytil aj čistý gól. Naša obrana fungovala vynikajúco a súper sa v prvom polčase nedostal k strele na bránu.  Druhý polčas bol z našej strany zlý ako keby sme sa báli o výsledok. Chýbala nám aj odvážnosť 1 na 1. Bol to z našej strany bol, ale som rád, že to bolo organizované. Bol to bojovný výkon a som rád, že chlapci zabojovali o víťazstvo.“

Mário Auxt, tréner Podbrezová B: „Domácim vyšla hneď na začiatku akcia a zápas sa potom z toho odvíjal. Zamerali sa na dobré bránenie, aby nás nepúšťali do vyložených šancí, čo sa im darilo. My sme sa cez to ťažko presadzovali a nedokázali sme s tým výsledkom už nič urobiť. Ja môžem domácim za bojovný výkon už len pogratulovať.“