17. kolo – II. liga, FK Pohronie Žiar n/H. – FK Železiarne Podbrezová juniori

II. liga SFZ, 17. kolo

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa  –  FK Železiarne Podbrezová B    0 : 1 (0 : 0)

Gól : 60´ Lukáčik

Diváci: 501.

Rozhodovali: Marsal – Štrbo, Jekkel

FK Pohronie :  Urminský – Župa, Nosko, Pittner, Sekereš (63´ Sojka), Prikryl, Ďungel, Frimmel, Nurković, Pavúk, Paraj

FK Železiarne Podbrezová B: Lukáč – Krivák, Magda, Lukáčik (90´ Sokol), Fischer, Weiss, Garaj, Bellay, Kačerík (90´ Lihan), Válovčan (87´ Marchuk), Kuzma

Posledné jesenné kolo prinieslo zaujímavé stretnutie. Už v tretej minúte sa gólovo presadil po štandardnej situácii domáci Prikryl, ale rozhodca gól pre postavenie mimo hry neuznal. V 13. minúte po centri Nurkovića z dobrej pozície prestrelil Frimmel. Tlak Pohronia pokračoval, ale dobre organizovaná obrana Podbrezovej na čele s brankárom Lukáčom odolávala. V 32. minúte v najväčšej šanci prvého dejstva opečiatkoval najlepší domáci hráč Ďungel len brvno hosťujúcej brány. Prvý polčas gól nepriniesol, aj napriek snahe oboch družstiev. V druhom polčase začali lepšie hráči Podbrezovej, ale v prvej šanci vychytal domáci brankár Lukáčika. V 60. minúte sa na prekvapenie domácich už skóre menilo. Po rýchlej akcii sa dostala lopta na hranici pokutového územia k Lukáčikovi, ktorý tvrdou strelou poslal hostí do vedenia 0:1. Na opačnej strane sa pokúšali o vyrovnanie hlavne Nurković s Ďungelom, ale pri strele prvého menovaného opäť zvonilo brvno Lukáčovej brány. Hostia využívali otvorenú domácu obranu na rýchle útoky, ale  Migaľovmu zakončeniu chýbal väčší dôraz a Kuzma po krásnej individuálnej akcii zakončil len do brániaceho obrancu. Záverečný tlak Pohronia už vyrovnanie nepriniesol, a tak mladí hráči Podbrezovej ukončili jesennú časť veľmi dôležitým víťazstvom.