18. kolo – II. liga, FK Železiarne Podbrezová juniori – MFK Skalica

FK Železiarne Podbrezová B  –  MFK Skalica    1 : 0 (1 : 0)
Gól : 10. Jedinák

ŽK: Sedláček – T. Majtán
Diváci: 265
Rozhodovali: Straka – Benko, Jánošík

Do druhého domáceho súboja v jarnej časti a zároveň dohrávaného stretnutia vstúpilo naše béčko dobre. Už na úvod strieľal spoza vápna Káčerík, jeho pokus tesne minul brvno. V desiatej minúte sme sa však tešiť už mohli, nakoľko po peknej kombinácii strelou na zadnú tyč otvoril skóre Viktor Jedinák (1:0). V úvode druhého polčasu si Vavrúš síce poradil s pokusom Opielu spoza šestnástky, avšak následne prišiel faul a nariadený pokutový kop. Samuel Vavrúš vystihol stranu a zakončenie Šebestu vyrazil. V 72. minúte mal obrovskú šancu na vyrovnanie hosťujúci Tomáš Majtán, ktorý dorážal po nepresnom zakončení, ale jeho pokus na bránkovej čiare zlikvidoval famóznym spôsobom Vavrúš, ktorý tak pri dvoch obrovských šanciach Juniorov podržal. V závere sa Skalica snažila vyrovnať, no naša defenzíva už súpera do šancí nepúšťala, a tak sme zaknihovali veľmi dôležité víťazstvo v boji o záchranu.

FK Železiarne Podbrezová B: Vavrúš – Magda, Fischer, Kupčík, A. Mojžiš – Sedláček, Gerát – Haščák, V. Mojžiš, Kačerík (88. Garaj) – Jedinák (90+1. A. Sokol)

MFK Skalica: Fišan – P. Lipták, Jakubek, Hlavatovič, Mizerák, Opiela, Tomovič, T. Majtán, Haša, R. Dolný, Šebesta