18. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-14 – MFK Dukla B. Bystrica

1.liga starší žiaci, 18. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-14   – MFK Dukla B. Bystrica   1 : 6 (0 : 0)

Góly : 49´ Kováčik M.  –  48´ a 52´ Svetlík, 46´ a 62´ Úradník, 57´ Rusko, 66´ Černák

Zostava U-14:

Morong  (36´Hrubý) – Hrbál, Jedináková, Matula, Chabada (36´ Kováčik P.), Trnavský, Záhorský, Divald, Kováčik M. (60´ Kravčák), Fáber (36´ Plch), Spevák (52´ Ambros)

Posledný zápas základnej časti sme odohrali proti víťazovi našej skupiny MFK Dukla Banská Bystrica. Prvý polčas bol z našej strany zvládnutý veľmi dobre. Boli sme dôrazní v osobných súbojoch, hrali sme obetavo a snažili sa o rýchly prechod po zisku lopty. Hostia si vypracovali dve až tri gólové šance, ale obrana na čele so spoľahlivým brankárom Morongom ich bezpečne odvrátila. V útočnej fáze nám veľa síl na úspešné akcie neostávalo, ale napriek tomu sme hrozili. Polčasových 0:0 nám dávalo nádej na dobrý výsledok, ale dva rýchle góly v priebehu dvoch minút posadili hostí na koňa. V 49. minúte sa nám podarilo znížiť po peknej akcii Plcha, na ktorej konci bol aktívny Matej Kováčik. O osude zápasu rozhodol okamih o pár minút, keď na dlhú prihrávku nezareagovali správne naši obrancovia a bolo 1:3. Od tohto momentu bolo na ihrisku už len družstvo hostí, ktoré poľahky dokázalo streliť ešte tri góly a zaslúžene zvíťazilo.