18. kolo, FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová U-17

FC Spartak Trnava  –  FK Železiarne Podbrezová U-17  2 : 2 (0 : 1)

Góly : 50´ a 80´ Bindics – 19´ a 53´ Galčík

Zostava U-17 :

Trnovský – Kováčik P., Jenat, Tomek, Katunský, Bakaľa, Ďatko (75´ Lichý), Blaho (77´ Auxt), Brodziansky, Jedinák, Galčík (80´ Kováčik O.)

V prvom zápase jarnej časti sme vybojovali v Trnave cennú remízu, hoci až do záveru stretnutia sme siahali po troch bodoch. Prvý polčas sme boli lepším, aktívnejším mužstvom. Svedčia o tom aj naše tri veľmi dobré príležitosti na skórovanie, domáci si vypracovali len jednu, ktorú zneškodnil dobre chytajúci Trnovský. V 22. minúte sme zahrávali rohový kop, odrazenú loptu poslal z 25 metrov nádhernou strelou do šibenice Galčík a otvoril skóre zápasu. Druhý polčas začali lepšie domáci a hneď v úvode sa im podarilo vyrovnať, keď naše zaváhanie v šestnástke potrestal Bindics. O dve minúty sme išli opäť do vedenia, rozhodca nariadil pokutový kop za ruku domácich v šestnástke a Galčík ho následne s istotou premenil. Od tohto momentu sme už neboli až tak aktívni, ako si zápas vyžadoval, hoci v 60. minúte sme mali ešte obrovskú príležitosť na skórovanie, no žiaľ bez gólového efektu a tak domácim sa podarilo v nastavenom čase zo záverečného tlaku a veľmi spornej situácie z pokutového kopu vyrovnať na konečných 2:2.