19. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – Partizán Bardejov

FK Železiarne Podbrezová U-17 –  Partizán Bardejov   3 : 0 (1 : 0)

Góly : 34´ Jedinák, 50´ Brodziansky, 55´ Jenat

Zostava U-17 :

Trnovský – Kováčik P., Jenat, Krišica (62´ Gecelovský), Katunský, Bakaľa, Ďatko (75´ Vicáň), Blaho (62´ Svetlošák), Brodziansky (62´ Auxt), Jedinák, Brozman

V dôležitom zápase sme potvrdili dobrý výkon a výsledok z minulého kola v Trnave a dosiahli víťazstvo 3:0. Hostia sa počas celého zápasu zamerali na defenzívu, hrali stiahnutý hlboko v bloku pred vlastnou šestnástkou, kde prehusťovali priestory. Dlho sme na to nevedeli nájsť recept, prechodová fáza bola v poriadku, ale vo finálnej fáze, nebezpečných priestoroch pred šestnástkou sme boli málo aktívni, chýbala nám lepšia ponuková činnosť a kreatívna myšlienka na prekonanie defenzívneho bloku. Keď sme sa aj dostali za chrbát obrany, slabším dôrazom v zakončení alebo nepresnou finálnou prihrávkou sme sa pripravili o strelenie gólu. V 34. minúte sa nám to nakoniec podarilo, Ďatkov výborný center zo štandardnej situácie usmernil hlavou do brány Jedinák a otvoril skóre zápasu. V úvode druhého polčase sme pridali peknými strelami z hranice šestnástky Brodzianskym a Jenatom  ďalšie dva góly a poistili naše víťazstvo. Až do konca zápasu sme pokračovali v aktivite, predviedli ešte pár pekných kombinačných akcií, no gól sa nám už pridať nepodarilo, hoci sme mali počas celého zápasu veľkú hernú prevahu.