24. kolo, 1.FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová U-17

1.FC Tatran Prešov  –  FK Železiarne Podbrezová U-17    1 : 1 (0 : 1)

Góly : 78´ Ondrej  –  19´ Kováčik P.

Zostava U-17 :

Trnovský – Kováčik O. (41´ Tomek), Krišica (34´ Auxt), Bakaľa, Ďatko, Jedinák, Jenat, Katunský, Blaho, Brodziansky (78´ Svetlošák), Kováčik P.

V zápase s tabuľkovým susedom hranom na nekvalitnej umelej tráve sa zrodila remíza 1:1, ale…….. Úvodných pätnásť minút sa hralo len medzi šestnástkami, bez vyloženej šance. V 19. minúte nám vyšla pekná akcia, O. Kováčik odcentroval do šestnástky, Jedinák loptu hlavou predĺžil za seba a nabiehajúci P. Kováčik nádherným gólom z voleja otvoril skóre zápasu. O desať minút sme mohli ísť do dvojgólového vedenia, ale P. Kováčik svoj samostatný nájazd zakončil len strelou do brankára. V závere prvého polčasu mali veľkú šancu aj domáci, no z 10 metrov po spätnej prihrávke minuli našu bránu. V druhom polčase sme chceli viac podržať loptu v strednej zóne, nepustiť do hry, do tlaku domácich hráčov a úvodných pätnásť minút v druhom dejstve sa nám to aj darilo. Mali sme v tejto fáze hry aj ďalšiu veľkú príležitosť, ale Auxt v dobrej pozícii trafil len do bočnej siete. Od tohto momentu už ale domáci stupňovali tlak a v prípravnej zóne získali hernú prevahu. Vytvorili si aj jednu čistú šancu, ktorú však znova nepremenili. Naša defenzíva pracovala vcelku spoľahlivo a viac vyložených šancí si domácim vypracovať nedovolila. Domáci vyrovnali dve minúty pred koncom zápasu z absolútne vymysleného pokutového kopu, čo nás veľmi mrzí, lebo za odvedenú tvrdú, poctivú  prácu počas celého zápasu sme si víťazstvo o gól zaslúžili, no rozhodol o tom niekto iný a nie hráči na ihrisku.