28. kolo, AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová U-17

AS Trenčín  –  FK Železiarne Podbrezová U-17    3 : 1 (1 : 0)

Góly : 3´ Lukáčik, 50´ Javorský, 78´ Minaroviech  –  56´ Auxt

Zostava U-17 :

Trnovský – Kováčik O., Krišica, Ďatko, Jedinák, Jenat (51´ Gecelovský), Katunský, Gajan (45´ Svetlošák), Brodziansky, Auxt, Kováčik P. (67´ Tomek)

Tak, ako v prvom zápase v jesennej časti, sme inkasovali gól už v 2. minúte a to poznačilo priebeh prvého polčasu. Znova sme dostali gól zo štandardnej situácie, rohového kopu, po taktickej chybe, keď Jenat nepochopiteľne opustil svoj priestor pri bránení. Vo veľkej horúčave dostali domáci hráči krídla, ovládli hru a diktovali tempo. My sme neboli schopní reagovať, chýbal pohyb bez  lopty v defenzíve a tak isto aj lepšia ponuková činnosť v ofenzíve. V našej hre bolo strašne veľa nepresností, nedokázali sme dlhšie podržať loptu a dostať sa do finálnej fázy. V 40. minúte sme nevyužili našu jedinú šancu v 1. polčase, keď Auxt s Brodzianskym nedokázali dostať loptu do prázdnej brány domácich. V úvode druhého polčasu sme znova inkasovali gól, znova po štandardnej situácii, keď Jenat sa nechal pred skočiť a domáci hlavou zvýšili skóre na 2:0. O 6 minút sa nám však podarilo po peknej akcii Auxtom znížiť na 2:1 a od tohto momentu sme jasne ovládli hru my. Dvadsať minút sme dobýjali bránu domácich, vytvorili sme si tlak, aj šance, no bez gólového efektu. Domáci poistili víťazstvo dve minúty pred koncom, keď využili brejkovú situáciu a získali tri body, ku ktorým sme im však pomohli my svojou taktickou nedisciplinovanosťou a výkonom v prvom polčase.