03. kolo, MFK Lokomotíva Zvolen – FK Železiarne Podbrezová U-14

I. liga starší žiaci, 03. kolo – nadstavba

MFK Lokomotíva Zvolen  –  FK Železiarne Podbrezová U-14   0 : 2 (0 : 1)

Góly : 24´ a 53´ Divald

Zostava U-14:

Morong (44´ Hrubý) – Vrbiniak, Kováčik P., Jedináková, Chabada (36´ Záhorský), Trnavský, Divald, Kováčik M. (44´ Plch), Spevák (36´ Hrbál), Kravčák (36´ Laššák), Matula

V priemernom stretnutí sme porazili Zvolen na jeho po dvoch góloch kapitána Divalda 2:0. Prvý polčas bol z našej strany veľmi ľahkovážny, naša hra bola kostrbatá a vo väčšine prípadov aj pomalá, čo nahrávalo nášmu súperovi. Aj napriek tomu sme mali zápas pod kontrolou a strelili sme aj prvý gól, keď prihrávku Mateja Kováčika krásnou strelou zúžitkoval Divald. Tesne pred polčasom nás podržal brankár Morong, ktorý na dvakrát zlikvidoval nebezpečnú domácu šancu. V druhom polčase sme hru mierne zrýchlili, ale chýbala nám ľahkosť. O našej výhre rozhodol druhým gólom Divald, ktorého ľahká strela skončila v sieti domácich. Náš súper hrozil dlhými prihrávkami, s ktorými sme si až na pár prípadov dobre poradili. Do otvorenej domácej obrany sa presadzoval hlavne rýchly Plch, lenže vo finálnej fáze stroskotal na nepresnom alebo nedôraznom zakončení. Aj napriek tomu si zo Zvolena vezieme cennú výhru, ktorá môže byť povzbudením do ďalšej práce.