15. kolo Fortuna liga, FK Železiarne Podbrezová – FK Senica

FK Železiarne Podbrezová  –  FK Senica   2 : 4 (1 : 3)

Góly : 9´ a 71´ Leško – 6´ Dias, 9´ Deretti, 12´ Tesija, 64´ Azankpo

ŽK: Baran

Diváci: 857

Rozhodovali: Pavlík – Tomčík, Borsányi

Úvod zápasu patril hosťom, ktorí domácich zatlačili pred ich bránu. Hneď z druhého rohového kopu, ktorý zahrával Zezinho sa k hlavičke dostal Dias a otvoril skóre zápasu. Domáci vyrovnali v 9. minúte, keď Leško z priameho kopu krásne vymietol pavučinu Tabordovej brány. Hneď z následného útoku ale išli hostia do vedenia, Kotula prešiel po pravej strane a odcentroval na voľného Derettiho, ktorý zvýšil na 1:2. O 3 minúty neskôr hostia založili nebezpečné prečíslenie, na konci ktorého Tesija doklepol loptu do odkrytej brány domácich. Až potom sa podbrezovčania dostali do územnej prevahy, no šancu na skorigovanie mal len Baran, keď po priamom kope Leška hlavou mieril tesne vedľa. V úvode druhého polčasu domáci pritlačili hostí a do nebezpečných zakončení sa dostali Turňa a Leško. V 63. minúte urobil v obrane školácku chybu Baran, loptu získal Azankpo a preloboval Kuciaka. V 71. minúte domáci znížili, keď po peknej akcii umiestnenou strelou k pravej žrdi skóroval Leško. Najaktívnejší hráč domácich Leško sa v závere dostal ešte do dvoch sľubných šancí, no skóre sa už nemenilo.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Bartoš (29´ Galčík, 63´ Voško), Podstavek, Mojžiš – Baran, Obročník – Viazanko, Sedláček, Leško – Mikuš

FK Senica: Taborda – Zezinho, Castaňeda (79´ Kováč), Tesija (63´ Otrísal), Azankpo – Asmah, Dias, Deretti, Petshi (87´ Krč) – Kotula, Da Graca

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Individuálne chyby nás zrážajú dole, žiaľ, sme v zložitej situácii, séria bez víťazstva sa naťahuje. Musíme k tomuto pristúpiť tvrdšie a tento stav zvrátiť. Prejavila sa obrovská nedisciplinovanosť jednotlivcov, a tá ovplyvnila celé mužstvo.“

Frederico Ricardo, tréner FK Senica: „Taký je futbal, strelili sme rýchle góly, hneď sa nám hralo lepšie. Pracujeme ako tím, tvrdo, úsilie sa odzrkadľuje. Keď sme strelili štvrtý gól, bolo po zápase, myslím si, že sme boli lepší a víťazstvo sme si zaslúžili.“