09. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – 1.FC Tatran Prešov

FK Železiarne Podbrezová U-17 –  1.FC Tatran Prešov    2 : 1 (1 : 1)

Góly : 2´ Raffay, 46´ vlastný gól  –  34´ Olejár

Zostava U-17 :

Martinec – Ustaník, Černák, Geschwandtner, Šteiniger, Macko Mar., Pavličko (41´ Suja), Köröš (69´ Banas), Prachar (80´ Kafrík), Raffay, Brozman (77´ Kohút)

Už v druhej minúte zápasu sme strelili gól, keď sa nádhernou strelou z priameho kopu predviedol Raffay. To nás však skôr prekvapilo a zaskočilo, že môžeme tento zápas vyhrať. Hostia jednoduchým prechodom do útočnej fázy, nakopávanými loptami a pozbieraním druhých, odrazených lôpt nám robili problémy a vytvárali si tým tlak. Nevedeli sme si s tým poradiť a keď sme aj získali loptu, v prechodovej fáze sme mali veľa nepresných prihrávok a skoro všetky končili na súperových kopačkách. Hostia si z tohto tlaku v tejto fáze hry vytvorili aj šancu, ktorú však zneškodnil výborne chytajúci Martinec. Veľkú šancu na skórovanie sme mali potom aj my, peknú, kolmú akciu však zakončil Prachar len strelou do brankára. Hostia vyrovnali päť minút pred koncom polčasu, našu benevolenciu v bránení pred vlastným pokutovým územím potrestal peknou strelou Olejár a vyrovnal na 1:1. V úvode druhého polčasu sme po rohu strelili druhý náš gól, ktorý mal už na našu hru pozitívny vplyv. Zlepšila sa naša organizácia hry, spresnili sme prihrávky a druhý polčas sme už kontrolovali zápas. Vytvorili sme si aj dobré príležitosti na navýšenie skóre, no pekné akcie sme nedotiahli lepšou finálnou prihrávkou do gólového konca, takže na skóre 2:1 sa už nič nezmenilo. Ťažký zápas s kvalitným súperom sme zvládli, v zápase sa objavili veci, ktoré trénujeme a vyžadujeme a tak všetkým chlapcom patrí za odvedenú prácu pochvala.