12. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – FC DAC Dunajská Streda

I. liga mladší dorast, 12. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-17  –  FC DAC 1904 Dunajská Streda   0 : 0

Zostava U-17 :

Chládek – Ďurica, Černák, Geschwandtner, Ustaník, Macko Mar., Brozman (68´ Suja), Ufrla, Prachar (70´ Banas), Raffay, Kafrík

Výbornému zápasu, ku ktorému prispeli obidve mužstvá, chýbali akurát góly. Hralo sa vo vysokom tempe počas celých 80 minút, obe mužstvá si vytvorili príležitosti na skórovanie, no góly v zápase nepadli. Úvodných pätnásť minút patrilo nám, kde sme si svojou aktivitou, dobrou kombinačnou hrou vytvorili tlak, ale výsledkom bolo len nastrelené brvno a množstvo štandardných situácií, z ktorých sme však nič nevyťažili. Potom sa dostali do hry aj hostia, v 20. minúte po našom zaváhaní v obrane mohli ísť aj do vedenia, no dvoma perfektnými zákrokmi sa predviedol výborne chytajúci Chládek a nedovolil im skórovať. Až do konca prvého polčasu sme boli kombinačnejším mužstvom, snažili sme sa presadiť cez krídelné priestory, no chýbala nám lepšia finálna fáza. Hostia sa snažili ohrozovať našu bránu len strelami zo stredných vzdialeností, no tiež bez gólového efektu. Aj druhý polčas sme boli lepším tímom, prejavili sme väčšiu túžbu po víťazstve, no škoda že sa nám nepodarilo streliť gól. Mali sme dve veľmi dobré príležitosti v závere zápasu, ale dve hlavičky po pekných akciách neskončili v bráne, takže zápas skončil nepopulárnou remízou 0:0. Za predvedený výkon sme si však zaslúžili vyhrať.