Adam Danko odchytal celý zápas pri remíze SR U19 proti Francúzsku

Brankár Podbrezovej Adam Danko odchytal celé stretnutie v prípravnom zápase Slovenskej reprezentácie do 19 rokov proti rovesníkom z Francúzska.

Naši hráči rozhodne nesklamali a proti favoritovi uhrali cennú remízu 1:1. V prvom polčase gól nepadol, no po zmene strán prišiel na ihrisku Matthis Abline a striedajúci hráči sa presadil ešte v 46. minúte. Na konečný výsledok však upravil slovenský kapitán Timotej Jambor. Samuel Urgela, druhý zástupca Podbrezovej vo výbere, v sobotu nehral. Za „galského kohúta“ nastúpil aj Rayan Cherki, najväčšia hviezda tohto tímu. Ofenzívny mladík z Olympique Lyon sa už dostal do pozornosti najväčších svetových veľkoklubov.

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme z hry nemali takmer nič, odolávali sme tlaku Francúzov. Podarilo sa nám to vydržať až do prestávky bez inkasovaného gólu. V prvej minúte druhého polčasu sme síce dostali gól, ale potom sa naša hra zlepšila, dostávali sme sa do šancí a dokázali sme vyrovnať. Ku koncu mal súper ešte veľké príležitosti, avšak dokázali sme udržať remízu, podali sme kolektívny a bojovný výkon proti silnému mužstvu s veľkou kvalitou,“ hodnotí stretnutie Adam Danko.

Zverenci trénera Alberta Rusnáka v úvodnom stretnutí turnaja porazili Saudskú Arábiu 2:1. V utorok ukončia turnaj duelom proti Severnému Macedónsku (7.9. o 12:00). V tíme mužstva z Balkánu figuruje Martin Talakov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *