Aká bola reprezentačná prestávka pre hráčov Podbrezovej?

U21

Slovenská reprezentácia do 21 rokov odštartovala kvalifikáciu o postup na EURO 2023. V prvom stretnutí „sokolíci“ v Nitre porazili Litvu 3:1, pričom v základnej zostave nastúpil Peter Kováčik. Odohral kompletnú minutáž a inkasoval žltú kartu. Roland Galčík prišiel do hry ako striedajúci hráč v 62. minúte.

Druhé stretnutie odohrali zverenci trénera Kentoša v Severnom Írsku, no s neúspešným koncom. Po góle z penalty od kapitána Evana Galbraitha, nádej Manchestru United, sa tešil hráči z Britských ostrovov. V základe Slovenska boli Kováčik aj Galčík. Obranca odohral znova kompletný duel, ofenzívny mladík striedal v druhom polčase. Ešte predtým mohol streliť gól, jeho peknú strelu z priameho kopu gólman chytil.

Trénerom brankárov v reprezentácii U21 je Tomáš Čechovič, medzi náhradníkmi boli ešte Richard Ludha a Mikuláša Bakaľa.

U19

Slovensko odohralo turnaj v Slovinskom a Chorvátsku proti zaujímavým súperom. Pri úvodnej výhre 2:1 nad Saudskou Arábiou prišiel do hry počas druhého polčasu Samuel Urgela. Brankár Adam Danko dostal príležitosť v druhom meraní síl proti Francúzsku. Inkasoval iba raz a bola z toho cenná remíza 1:1. Urgela proti „galskému kohútovi“ nehral, avšak posledný zápas so Severným Macedónskom začal v základe a striedal až v 79. minúte.

Na turnaji sa predstavil aj Martin Talakov v drese spomínaného Severného Macedónska. Zasiahol do každého stretnutia, ako striedajúci hráči nastúpil aj proti Slovensku.

U17

Obranca Filip Mielke odohral na turnaji Bannikovovom memoriál tri zo štyroch zápasov, ktoré mala na programe slovenská reprezentácia U17.

V úvodnom stretnutí skupinovej fázy sme remizovali proti Uzbekistanu, pričom podbrezovský futbalista sedel na lavičke. Následne proti Turecku začal v základnej zostave a v 66. minúte ho vystriedal Luboš Praženka. Pri prehre proti Gruzínsku odohral záverečné minúty, v 81. vystriedal Vladimíra Vaľka. Druhýkrát v základe začal súboj s Arménskom, ktorý Slováci vyhrali jasne 3:0 a Mielke strieľal v 89. minúte posledný gól. Na ihrisku bol celé stretnutie.

Slovensko skončilo na turnaji Bannikovovom memoriál na konečnom siedmom mieste.