Archív článkov - Značky - MŠK Žilina

„Ťažko sa hodnotí, pretože sme chceli strašne uspieť,“ hodnotí smolný duel Viazanko

Posledné kolo základnej časti Fortuna ligy nedopadlo podľa predstáv fanúšikov Podbrezovej. Žilinu sme herne dokázali prehrať, no góly strelili len útočníci hostí – Balaj a Boženík, ktorí zabezpečili pre hostí dôležité tri body a druhé miesto po základnej časti. Výraznú prevahu v držaní lopty domáci hráči nedokázali pretaviť do gólu, a tak železiari odštartujú boj o záchranu so ziskom 21 … Čítať ďalej

Muži prehrali s MŠK Žilina

Fortuna liga, 22. kolo

FK Železiarne Podbrezová  –  MŠK Žilina     0 : 2 (0 : 1)

Góly : 26´ Balaj, 77´ Boženík

ŽK: Fadairo – Sluka, Minárik, Králik

Diváci: 1045.

Rozhodovali:  Hrčka – Somoláni, Ádám

V 8. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Breznanik, ktorý nebezpečne krížne vystrelil spoza 16-ky, no pri dopade sa nešťastne zranil a musel byť vystriedaný. V 20. minúte pohrozili Žilinčania, … Čítať ďalej

„My chceme hrať atraktívny a ofenzívny futbal, ktorý trénujeme. Aj v sobotu proti Žiline,“ burcuje Kiwior

Základná časť Fortuna ligy sa blíži do svojho finále. Väčšina duelov prinesie boj tímov o dôležité ligové body, až na jedno stretnutie. V priamom zápase sa stretne Sereď s Trnavou o postup do boja o titul. Na hráčov Podbrezovej čaká na domácom trávniku sedemnásobný majster Slovenska – MŠK Žilina.

Tím vedený našim bývalým trénerom Jaroslavom Kentošom patrí aj tento rok k ašpirantom … Čítať ďalej

Mladší dorast U-16 proti MŠK Žilina

I. liga mladší dorast, 15. kolo

MŠK Žilina  –  FK Železiarne Podbrezová U-16    4 : 1 (2 : 1)

Góly :  21´ a 32´ Jambor, 57´ Šnajder, 77´ Kubasák – 36´ Belička

Zostava U-16 :

Martinec – Piliar (57´ Ždánsky), Janeček (65´ Sitarčík), Liskay, Kvietok (69´ Ridzoň), Nemec, Necpál, Köröš, Belko, Blahuta (47´ Krnáč), Belička

Dorast U-19 proti MŠK Žilina

I.liga dorast, 15. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-19  –  MŠK Žilina   2 : 3 (1 : 1)

Góly : 4´ Caban, 90´ Mejri – 36´ Bernát, 55´ Gono, 67´ Iľko

Zostava U-19 :

Dlubáč – Katunský, Kováčik, Ončák, Bakaľa, Dávidík, Caban (78´ Jagerčík), Ďatko (68´ Cibula), Holub, Galčík (58´ Mejri), Vodilka

Od úvodu sme boli aktívni a aj efektívni. Po … Čítať ďalej

Mladší dorast U-17 proti MŠK Žilina

MŠK Žilina  –  FK Železiarne Podbrezová U-17    3 : 1 (1 : 1)

Góly : 16´ Novák, 43´ Vaľovčin, 54´ Prášek – 40´ Kafrík

Zostava U-17 :

Sokol – Ďurica, Geschwandtner (26´ Černák), Ustaník, Macko, Ufrla (75´ Morong), Šteiniger, Raffay, Kafrík, Suja (63´ Pavličko), Banas (63´ Kohút)

Odohrali sme zápas na hranici svojich možností. Vysokým … Čítať ďalej

Žilinčania ukázali svoju silu, ale k výhre sme jej pomohli obrovskými chybami

Sobotný duel so Žilinou opäť ukázal vyrovnanosť Fortuna ligy, v ktorej sa strháva veľký súboj o prvú šestku. Žilinčania svoju pozíciu výhrou 2:0 nad zverencami trénera Fabuľu potvrdili. Aj keď hráči Podbrezovej vzdorovali a hlavne nepremenené gólové šance môžu mrzieť, keďže by s určitosťou ovplyvnili vývoj zápasu.

Úvodné oťukávanie a vyrovnaný priebeh zrušila 12. minúta, keď Obročník zostrelil domáceho Káčera a nariadený … Čítať ďalej

Fortuna liga, 11. kolo

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová     2 : 0 (1 : 0)

Góly: 13´ Mihalík, 65´ Kaša

ŽK: Diaz – Baran, Sedláček

Diváci: 1726.

Rozhodovali: Marhefka – Somoláni, Bobko

Železiari nastúpili bez zraneného Breznanika, ktorého v zostave oproti poslednému zápasu nahradil Mikuš. Zápas sa začal obojstranne opatrne, no postupne mali hru pod kontrolu vo väčšej miere domáci. V 12. minúte … Čítať ďalej

Prvú polovicu základnej časti ukončíme na pôde MŠK Žilina

Pred druhou reprezentačnou prestávkou vo Fortuna lige cestujeme na pôdu MŠK Žilina, ktorá po odchode dlhoročného trénera Adriána Guľu v úvode sezóny hľadala svoju tvár, ale posledné tri kolá potvrdzujú kvalitu kádra, ktorý vedie náš bývalý tréner Jaroslav Kentoš. Žilinčania v nich postupne zdolali majstrovskú Trnavu na jej pôde, doma jednoznačne zdolali Senicu a v poslednom kole získali dôležité … Čítať ďalej

Starší žiaci U-14 proti MŠK Žilina

I. liga starší žiaci, 05. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-14 – MŠK Žilina    1 : 2 (0 : 0)

Góly : 44´ Kvietok  – 56´ Vaľko, 68´ Šimun

Zostava U-14:

Gočaltovský – Kysel, Nosáľ, Vetrák, Spišiak, Lukačovič, Strelec, Nguyen, Kvietok, Patúš (45´ Kordík), Králiková (31´ Paučo)