Muži prehrali s MFK Zemplín Michalovce

Fortuna liga, 18. kolo

FK Železiarne Podbrezová –  MFK Zemplín Michalovce      0 : 1 (0 : 0)

Góly : 90´ Vaščák

Na výborne pripravenej hracej ploche sa v prvom polčase odohrával opatrný súboj. Šance na zmenu výsledku sa rodili len sporadicky. V 19. minúte Breznaník posunul loptu na Mikuša, ale jeho pokus skončil len ziskom rohu. Bartoš následne hlavičkoval nad. … Čítať ďalej

Poslednou jesennou ligovou prekážkou budú hráči MFK Zemplín Michalovce

Fortuna liga v sobotu osemnástym kolom uzavrie jesennú časť, ktorá bola pre Podbrezovú ako na hojdačke. Dve prehry v úvode, pozitívne výsledky v strednej časti jesene a náročný záver plný prehier, tak by sa dala v skratke zhrnúť jeseň „Železiarov“. Celkový dojem majú možnosť hráči pod vedením stále nového trénera Geriho vylepšiť v sobotu na domácom trávniku proti MFK Zemplín Michalovce.

Zemplínčanom … Čítať ďalej

„Každý odviedol dobrú robotu, chýbali tomu len góly,“ mrzelo po zápase Michala Breznanika

Zápas so Sereďou už viedlo nové trénerské duo Geri – Hanek, ktoré na svoju ligovú premiéru pripravilo viacero zmien v rozostavení hráčov i základnej zostave. Asi najvýraznejšou bolo zaradenie kapitána Miroslava Viazanka do stredu zálohy, s čím si náš kapitán poradil na výbornú, za čo ho pochválil po zápase aj Michal Breznanik: „Myslím si, že sme hrali dobre, … Čítať ďalej

Muži remizovali s ŠKF Sereď

Fortuna liga, 17. kolo

FK Železiarne Podbrezová –  ŠKF iClinic Sereď     1 : 1 (1 : 1)

Góly : 13. Obročník – 17. Ulrich

ŽK: Obročník, Leško  – Hučko, Penksa

Diváci: 458.

Rozhodovali: Hrčka – Somoláni, E. Weiss

Obe družstvá vstúpili do zápasu vo vysokom tempe. Už v 10. minúte sa po získaní lopty od Obročníka k zakončeniu dostal Breznanik, jeho zblokovaná strela skončila … Čítať ďalej

S novým realizačným tímom do boja proti nováčikovi zo Serede

Šiesta ligová prehra v rade, ktorú sme utŕžili na pôde Zlatých Moraviec znamenala prepad v tabuľke Fortuna ligy na 10. miesto, ako aj koniec trénerskej dvojice Fabuľa – Guza na lavičke Podbrezovej. S obomi sa rozhodlo vedenie ukončiť spoluprácu a hráčom na čele s kapitánom Viazankom dať nový impulz pred poslednými dvomi duelmi v jesennej časti na domácej pôde. Hneď prvý … Čítať ďalej

Zmena na trénerskom poste FK Železiarne Podbrezová

Vedenie FK Železiarne Podbrezová sa rozhodlo reagovať na sériu šiestich ligových prehier v rade, ktorá zastihla hráčov Podbrezovej. Po neúspešných výsledkoch bola ukončená spolupráca s trénerskou dvojicou Marek Fabuľa a Miroslav Guza. Mužstvo dočasne v posledných dvoch jesenných kolách povedie Gergely Geri, ktorého v realizačnom tíme doplní novoprichádzajúci tréner Michal Hanek, naposledy pôsobiaci pri mládeži … Čítať ďalej

„Urobili sme maximum pre to, aby sme skóre zvrátili, bohužiaľ, nepodarilo sa nám to,“ smutne zhodnotil prehru tréner Marek Fabuľa

Negatívnu sériu prehier sme nedokázali zvrátiť ani v sobotu na pôde posledných Zlatých Moraviec. O všetkom dôležitom rozhodla 17. minúta a v nej gól domácich, ktorý strelil Ewerton strelou spoza pokutového územia. Šesťstoštyridsaťpäť divákov malo možnosť vidieť vyrovnaný duel s minimom šancí na oboch stranách, čo potvrdil aj náš tréner Marek Fabuľa na pozápasovej tlačovej konferencii: „Obe mužstvá očakávali veľmi … Čítať ďalej

Muži prehrali s FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Fortuna liga, 16. kolo

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble  –  FK Železiarne Podbrezová     1 : 0 (1 : 0)

Góly : 18´ Paixao da Silva

ŽK: Obročník, Mojžiš, Podstavek, Magda – Richtárech, Čögley, Banovič, Karlík, Duga

Diváci: 645.

Rozhodovali: Pavlík – Kováč, Žákech

V úvode zápasu boli aktívnejší domáci, na niekoľko minút sa dokázali natlačiť pred bránu hostí, no rezultovali z toho len dva … Čítať ďalej

Posledný jesenný duel na pôde súpera odohráme v Zlatých Moravciach

Fortuna liga má pred sebou posledné tri jesenné zápasy. V hre je deväť bodov, ktoré pri vyrovnanosti našej ligy môžu byť výborným odrazovým mostíkom pred jarnou časťou. Na zverencov trénera Fabuľu čaká trojica súperov patriacich do kategórie zdolateľných. Najskôr v sobotu zavítame do Zlatých Moraviec a následne sa s jesennou časťou rozlúčime dvomi domácimi zápasmi so Sereďou a Michalovcami. Po … Čítať ďalej

Muži v Slovnaft Cupe prehrali s FC Spartak Trnava

Slovnaft Cup, osemfinále

FK Železiarne Podbrezová  –  FC Spartak Trnava   0 : 2 (0 : 2)

Góly : 5´ Grendel, 27´ Yilmaz

ŽK: Breznanik, Podstavek, Sedláček – Kulhánek, Janso, Skhirtladze

ČK : 51´ Breznanik

Diváci: 515.

Rozhodovali: Smolák – Bobko, Jankovič

Už v piatej minúte sa hostia dostali do vedenia, keď po zlej rozohrávke na hranici vlastnej 16-ky vystihol prihrávku jeden z hráčov hostí, prihral … Čítať ďalej

Pred osemfinálovým duelom Slovnaft Cupu

Naša púť Slovnaft Cupom 2018/2019 pokračuje v piatok 16.11.2018 na domácom trávniku osemfinálovým duelom proti FC Spartak Trnava. Po dlhšej odmlke sa pohárová súťaž vracia do Zelpo Arény, keď sme po zmene modelu väčšinu zápasov odohrávali na ihriskách súperov z nižších líg. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy sme postupne vyradili viacero zaujímavých protivníkov.

Prvou … Čítať ďalej

Dávid Leško : „Takýto vývoj sme nečakali, tri góly v dvanástich minútach nás zrazili.“

Sobotná prehra so Senicou na domácom ihrisku zabolela. Po sérií náročných duelov s tímami z čela tabuľky zavítal do Zelpo Arény súper, ktorému patrila až predposledná priečka v našej lige. Všetci očakávali jednoznačnú dominanciu zverencov trénera Fabuľu a plný bodový zisk. Priebeh zápasu a hlavne úvod bol však šokujúci a po rýchlych góloch v sieti Martina Kuciaka už nedokázali „Železiari“ odpovedať a podľahli … Čítať ďalej

Muži prehrali s FK Senica

Fortuna liga, 15. kolo

FK Železiarne Podbrezová  –  FK Senica   2 : 4 (1 : 3)

Góly : 9´ a 71´ Leško – 6´ Dias, 9´ Deretti, 12´ Tesija, 64´ Azankpo

ŽK: Baran

Diváci: 857

Rozhodovali: Pavlík – Tomčík, Borsányi

Úvod zápasu patril hosťom, ktorí domácich zatlačili pred ich bránu. Hneď z druhého rohového kopu, ktorý zahrával Zezinho sa k hlavičke dostal Dias … Čítať ďalej

„Proti Senici to už zlomíme a konečne zabodujeme naplno. Chceme jednoznačne tri body,“ burcuje obranca Marek Kristián Bartoš

Po prehre na pôde majstra z Trnavy nás čaká séria duelov so súpermi zo stredu tabuľky, proti ktorým je nevyhnutné bodovať. Hneď prvý odohráme v sobotu na domácom ihrisku s FK Senica a aj napriek postaveniu nášho súpera v tabuľke nás nečaká nič ľahké. Náš prvý vzájomný zápas priniesol remízu 1:1, keď za nás vyrovnal na konečný remízový rezultát Dávid … Čítať ďalej

Vo výrazne obmenenej zostave sme podľahli úradujúcemu majstrovi

Ťažkú sériu zápasov proti top mužstvám z vlaňajšieho ročníka sme ukončili na trávniku úradujúceho majstra FC Spartak Trnava. Bohužiaľ sa nám v pozmenenej zostave bodovať nepodarilo a sériu negatívnych výsledkov sme natiahli už na štyri prehry v rade. Ani tento fakt nemení nič na tom, že boj o hornú šestku tabuľky bude ešte poriadne zamotaný. Vylepšiť si pozíciu budeme môcť … Čítať ďalej

Muži prehrali s FC Spartak Trnava

Fortuna liga, 14. kolo

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová     2 : 0 (1 : 0)

Góly : 14´ Rada, 92´ Čanturišvili

ŽK: Čanturišvili  –  Turňa, Viazanko

Diváci: 3622.

Rozhodovali: Glova – Kováč, Bednár

Oba tímy nastúpili s dôvodu viacerých zranených a potrestaných hráčov v pozmenených zostavách. Už v 7. minúte mohli ísť domáci do vedenia, keď riskantnú rozohrávku Kopičára vystihol Malecki, no jeho nájazd … Čítať ďalej

V priamom súboji o hornú šestku tabuľky s majstrovskou Trnavou

V sobotnom kole našej ligy nás po druhýkrát žreb skríži s úradujúcim majstrom FC Spartak Trnava. Jediný slovenský zástupca v európskych pohároch je našim priamym konkurentom v boji o hornú šestku tabuľky, ktorá zaručuje jarné zápolenie o účasť vo futbalovej Európe.  Na oboch súperov čaká neľahká úloha, na strane „Železiarov“ rezonuje séria troch prehier v rade proti ašpirantom na titul vo … Čítať ďalej

„Slovan je v tejto sezóne jasným lídrom, ale aj napriek tomu sme chceli jednoznačne získať nejaké body,“ hovoril po zápase skúsený kapitán Miroslav Viazanko

Druhú domácu prehry sezóny sme zaznamenali proti lídrovi našej ligy bratislavskému Slovanu, ktorý si týmto výsledok zvýšil náskok na čele Fortuna ligy už na šesť bodov pred svojimi prenasledovateľmi. Zverenci trénera Fabuľu po prehre 0:2 klesli na siedme miesto, keď o jeden bod pred hráčmi „Železiarov“ sa nachádzajú až dva tímy – AS Trenčín a ŠKF Sereď. … Čítať ďalej

Muži prehrali s ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga, 13. kolo

FK Železiarne Podbrezová  –  ŠK Slovan Bratislava    0 : 2 (0 : 1)

Góly : 02´ Bajrić, 73´ Ljubicić

ŽK: Sedláček, Lepieš, Baran – de Kamps

Diváci: 1588.

Rozhodovali: Sedlák – Benko, Ádám

Hostia z Bratislavy hneď v úvodnej minúte po akcii Šporara získali rohový kop. Holmanov center predĺžil Ljubicić až na zadnú žrď, kde stál nepokrytý Bajrić a nekompromisne … Čítať ďalej

V sobotu na nás čaká televízny duel proti ŠK Slovan Bratislava

Blíži sa víkendový sviatok futbalu na Horehroní. V sobotu zavíta do Zelpo Arény slávny bratislavský Slovan, ktorý tento rok vládne Fortuna lige a so ziskom tridsiatich bodov je jednoznačným lídrom našej ligy. Motivácia zdolať lídra je obrovská a to si uvedomuje každý z hráčov „Železiarov“. Punc zápasu dodáva fakt, že ho odvysiela RTVS od 16:00 hod. vo svojom priamom … Čítať ďalej

Dunajskej Strede sme opäť podľahli gólom v závere stretnutia

Dvanáste kolo Fortuna ligy prinieslo odvetný duel „Železiarov“ na pôde Dunajskej Stredy a diváci boli svedkami krásneho futbalového divadla. Vyše sedem a pol tisíc divákov na štadióne videlo päť gólov, vzrušujúce futbalové akcie a tuhý boj o výsledok až do posledných minút. Úvod stretnutia vyšiel domácim, keď v 4. minúte na presný center Davisa nabehol útočník Bayo a jeho razantná hlavička … Čítať ďalej

Muži prehrali s FC DAC Dunajská Streda

Fortuna liga, 12. kolo

FC DAC 1914 Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová     3 : 2 (1 : 2)

Góly : 4´ a 49´ Bayo, 85´ Kalmár –  13´ Obročník, 21´ Breznanik

ŽK: Kuciak, Bartoš, Turňa

Diváci: 7515.

Rozhodovali: Kružliak – Ádám, Roszbeck

Domáci otvorili skóre zápasu už v 4. minúte, kedy po presnom centri zľava od Davisa preskočil brániaceho Bartoša Bayo a do protipohybu … Čítať ďalej

Druhú časť základnej časti odštartujeme proti Dunajskej Strede

Po reprezentačnej prestávke začína odvetná časť Fortuna ligy, ktorú hráči Podbrezovej odštartujú na pôde jedného z favoritov celého ročníka FC DAC 1904 Dunajská Streda. Dunajskostredčanom patrí po polovici súťaže druhá priečka s trojbodovou stratou na lídra súťaže, no napriek tomu sú najlepšie strieľajúcim mužstvom našej ligy s 29 vsietenými gólmi. Príchod nemeckého trénera Hyballu na začiatku sezóny bol … Čítať ďalej

Muži vyhrali v Slovnaft Cup-e v Malženiciach

04. kolo, Slovnaft Cup 2018/2019

OFK Malženice  –  FK Železiarne Podbrezová  1 : 2 (1 : 0)

Góly : 31´ Sekera –  66´ Galčík, 71´ Bartoš

FK Železiarne :

Drobnjak – Turňa, Mojžiš A., Baran, Bartoš, Edge, Sedláček, Obročník (59´ Galčík), Leško (87´ Kopičár), Bernadina (59´ Viazanko), Mikuš

Žilinčania ukázali svoju silu, ale k výhre sme jej pomohli obrovskými chybami

Sobotný duel so Žilinou opäť ukázal vyrovnanosť Fortuna ligy, v ktorej sa strháva veľký súboj o prvú šestku. Žilinčania svoju pozíciu výhrou 2:0 nad zverencami trénera Fabuľu potvrdili. Aj keď hráči Podbrezovej vzdorovali a hlavne nepremenené gólové šance môžu mrzieť, keďže by s určitosťou ovplyvnili vývoj zápasu.

Úvodné oťukávanie a vyrovnaný priebeh zrušila 12. minúta, keď Obročník zostrelil domáceho Káčera a nariadený … Čítať ďalej

Muži prehrali s MŠK Žilina

Fortuna liga, 11. kolo

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová     2 : 0 (1 : 0)

Góly: 13´ Mihalík, 65´ Kaša

ŽK: Diaz – Baran, Sedláček

Diváci: 1726.

Rozhodovali: Marhefka – Somoláni, Bobko

Železiari nastúpili bez zraneného Breznanika, ktorého v zostave oproti poslednému zápasu nahradil Mikuš. Zápas sa začal obojstranne opatrne, no postupne mali hru pod kontrolu vo väčšej miere domáci. V 12. minúte … Čítať ďalej

Prvú polovicu základnej časti ukončíme na pôde MŠK Žilina

Pred druhou reprezentačnou prestávkou vo Fortuna lige cestujeme na pôdu MŠK Žilina, ktorá po odchode dlhoročného trénera Adriána Guľu v úvode sezóny hľadala svoju tvár, ale posledné tri kolá potvrdzujú kvalitu kádra, ktorý vedie náš bývalý tréner Jaroslav Kentoš. Žilinčania v nich postupne zdolali majstrovskú Trnavu na jej pôde, doma jednoznačne zdolali Senicu a v poslednom kole získali dôležité … Čítať ďalej

„Sme naozaj veľmi radi, že sa nám podarilo zvíťaziť s Trenčínom, naozaj ťažkým súperom,“ hovorí dvojgólový strelec Dávid Leško

Po prehre s Ružomberkom čakala na zverencov trénera Fabuľu náročná séria, ktorú sme odštartovali v sobotu proti účastníkovi predkôl Európskej ligy AS Trenčín. Tabuľkové postavenie oboch družstiev naznačovalo náročný zápas pre oboch súperov. Prognózy sa potvrdili, hostia dominovali v poli, ale góly strelili len domáci. Menovite oba Dávid Leško, ktorý sa stal hrdinom duelu a rozhodol o veľmi dôležitých troch … Čítať ďalej

Muži vyhrali s AS Trenčín

Fortuna liga, 10. kolo

FK Železiarne Podbrezová  –  AS Trenčín     2 : 0 (2 : 0)

Góly: 29´ a 36´  Leško

ŽK: Yem, Mahdioui, Šulek

Diváci: 903.

Rozhodovali: Smolák – Weiss, Galo

Domáci so zápasu nastúpili v pozmenenej obrannej formácii, na stopérskom poste sa predstavil legionár Edge a ľavú stranu obrany zabezpečoval mladý Alex Mojžiš. Hostia pohrozili v 07. minúte, keď Čatakovič spoza 16-ky nenachytal po … Čítať ďalej

Sériu duelov proti ašpirantom na titul začíname v sobotu proti Trenčínu

Prehra z prechádzajúceho kola je už zabudnutá a na rad prichádza ďalší domáci zápas v Zelpo Aréne, kde v sobotu od 19:00 privítame veľmi silného protivníka – AS Trenčín. Trenčania vstúpili do nového ročníka Fortuna ligy ako jeden z našich zástupcov v európskych pohároch a ich púť skončila až v poslednom predkole na pôde cyperského … Čítať ďalej

Muži prehrali s MFK Ružomberok

Fortuna liga, 09. kolo

MFK Ružomberok  –  FK Železiarne Podbrezová     3 : 0 (2 : 0)

Góly: 41´ (z 11 m) a 64´ Tandir, 43´ vlastný gól

ŽK: Kochan, Daniel  –  Obročník, Sedláček, Baran, Leško

Diváci : 1451.

Rozhodovali: Chmura – Mókoš, Borsányi

Domáci od úvodu začali ofenzívne, prvú nebezpečnú strelu vyslal ľavačkou na Kuciakovu bránu už v 02. minúte Kochan. Následne hostia po … Čítať ďalej

V Ružomberku so snahou o udržanie výborného tabuľkového postavenia

Po dramatickom a zaujímavom zápase s Nitrou, ktorý skončil našou zaslúženou výhrou 3:2 prichádza na rad ďalší dôležitý duel. V sobotu cestujeme na pôdu MFK Ružomberok, ktorý momentálne figuruje o jednu priečku vyššie ako zverenci trénera Fabuľu, čo sľubuje veľký futbalový boj. Ružomberčania doposiaľ získali 13 bodov a z ôsmich duelov našli len jedného premožiteľa, keď na domácom trávniku podľahli lídrovi … Čítať ďalej

„Myslím si, že to bol jeden z najlepších zápasov,“ hodnotí sobotnú drámu v Zelpo Aréne kapitán Miroslav Viazanko

Kto v sobotu nezavítal do Zelpo Arény môže ľutovať. V zápase proti FC Nitra si prišli diváci na svoje. Videli päť gólov, dva pokutové kopy, vylúčenie hosťujúceho Farkaša a množstvo ďalších gólových šancí na oboch stranách ihriska. Po konečnom hvizde rozhodcu Kružliaka sa nakoniec radovali po najtesnejšej výhre 3:2 zverenci trénera Mareka Fabuľu a práve tri body z domácej pôdy … Čítať ďalej

Muži vyhrali s FC Nitra

Fortuna liga, 08. kolo

FK Železiarne Podbrezová  –  FC Nitra    3 : 2 (2 : 1)

Góly: 23´ Leško, 28´ Obročník, 86´ Wiezik  – 18´ Vestenický (11 m), 64´ Kóňa

ŽK: Leško, Viazanko, Kuciak – Križan, Farkaš

ČK : Farkaš

Diváci: 1128.

Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Weiss

Hostia pohrozili už v 3. minúte, kedy Chobotove zakončenie Kuciak vyrážal na roh. Domáci odpovedali v 13. … Čítať ďalej

S cieľom udržať si pozíciu v hornej polovici tabuľky

Po reprezentačnej prestávke čaká na „Železiarov“ ďalší náročný duel. V sobotu v Zelpo Aréne privítame FC Nitra, ktorej momentálne patrí až 9. priečka som ziskom šiestich bodov za jednu výhru a tri remízy. Mladý tím trénera Galáda nie je ľahkým protivníkom a pred našimi hráčmi je obrovská výzva. Udržať na dištanc mladého útočníka Vestenického a … Čítať ďalej

Muži vyhrali v Slovnaft Cup-e proti FK Kechnec

03. kolo, Slovnaft Cup 2018/2019

FK Kechnec  –  FK Železiarne Podbrezová  0 : 2 (0 : 0)

Góly : 66´ Bartoš, 73´ Wiezik

Drobnjak – Turňa, Viazanko, Bartoš, Podstavek, Edge, Sedláček (26´ Baran), Breznanik, Leško, Bernadina (55´ Galčík), Voško (55´ Wiezik)

V ďalšom kole Slovnaft Cupu sme cestovali na východ republiky a súperom nám bol štvrtoligista FK … Čítať ďalej

O osude zápasu v Michalovciach rozhodol rýchly gól

Pred reprezentačnou prestávkou končí naša séria bez prehry, keď sme po dobrom výkone a nadpriemernom ligovom stretnutí podľahli Michalovciam na ich pôde 2:0. O zisku troch bodov pre domácich rozhodli Kolesár a Regáli, ktorým sa podarilo prekonať Kuciaka a pre svoj tím zabezpečili prvé víťazstvo v novej sezóny Fortuna ligy. Na strane „Železiarov“ to bola tretia prehra v sezóna znamenajúca pokles … Čítať ďalej

Fortuna liga, 07. kolo

MFK Zemplín Michalovce  –  FK Železiarne Podbrezová      2 : 0 (1 : 0)

Góly: 4´ Kolesár, 74´ Regáli

ŽK: Kavka, Kolesár – Podstavek

Diváci: 1423.

Rozhodovali: Chmura – Vorel, Štrbo

Hostia nastúpili do zápasu aj s dvomi novými hráčmi, v obrane sa predstavil Podstavek a v stredovej formácii Edge. Domáci udreli hneď z prvej šanci v 4. minúte , keď z tandemu vysunul … Čítať ďalej

Do kádra Mareka Fabuľu pribudol novozélandsky stredopoliar Jesse Edge

V priebehu aktuálneho týždňa sa podarilo vedeniu FK Železiarne Podbrezová dotiahnuť do kádra novú, exotickú posilu. Vystužiť stred poľa prišiel 23-ročný novozélandsky stredopoliar Jesse Marshall Thompson Edge. Mladý stredopoliar naposledy pôsobil v holandskom tíme Achilles 29 v nižších holandských súťažiach. 186 cm vysoký defenzívny stredopoliar futbalovo vyrastal vo svojej rodnej krajine v tíme Melville United, z ktorého jeho ďalšie futbalové … Čítať ďalej

O potvrdenie výbornej tabuľkovej pozície na ihrisku Michaloviec

Pred reprezentačnou prestávkou odohráme druhý zápas v rade na ihrisku súperov, kde tento krát cestujeme na východ republiky. V sobotu sa zverencom trénera Fabuľu postavia domáci hráči MFK Zemplín Michalovce, ktorí momentálne figurujú na poslednej priečke našej ligy. Po najtesnejšej výhre nad Sereďou, ktorú zabezpečil dvojgólový hrdina Michal Breznanik nás čaká ešte ťažký protivník. Michalovce sa nachádzajú … Čítať ďalej

Muži vyhrali s ŠKF Sereď

Fortuna liga, 06. kolo

ŠKF iClinic Sereď  –  FK Železiarne Podbrezová     1 : 2 (1 : 0)

Góly: 28´ Gatarić – 69´ a 70´ Breznanik

ŽK: Ventúra, Morong, Adekuoroye, Bilas  – Sedláček, Magda

Diváci: 522.

Rozhodovali: Pavlík – Jenčura, Perát

Zápas na štadióne v Nitre začali obe mužstvá opatrne. Prvú streli vyslal na bránu domácich v 7. minúte Breznanik, keď si sám vybojoval loptu v strede … Čítať ďalej

Sériu bez prehry môžeme natiahnuť proti nováčikovi zo Serede

Po hladkom a zaslúženom víťazstve nad Zlatými Moravcami je nálada v kabíne „Železiarov“ výborná. Ziskom ďalších troch bodov proti nováčikovi zo Serede by sme sa priblížili na dosah hornej polovici tabuľky Fortuna ligy. Pozitívnu sériu troch zápasov bez prehry odštartovali zverenci trénera Fabuľu výhrou proti majstrovi na domácom ihrisku a po remíze v Senici a poslednej výhre nad Zlatými Moravcami … Čítať ďalej

Ján Krivák odchádza do Karvinej, náhradou skúsený Matej Podstavek

Počas letného obdobia bol jedným z najžiadanejších hráčov v našom drese a o jeho prestupe sa viackrát špekulovalo. Dnes je to už definitívne. Ján Krivák po 2,5 ročnom pôsobení v drese „Železiarov“ mení dres a odchádza do tímu českého prvoligistu MFK OKD Karviná. Po viacerých rokovaniach medzi klubmi sa podarilo dohodnúť výšku odstupného a definitívne podpísať zmluvu o prestupe. Ján Krivák prišiel do … Čítať ďalej

Muži vyhrali s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

Fortuna liga, 05. kolo

FK Železiarne Podbrezová –  FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble     3 : 0 (1 : 0)

Góly: 14´ a 70´ Viazanko, 54´ Breznanik

ŽK: Sedláček, Mikuš – Duga, Udeh, Orávik

Diváci: 1021.

Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Kováč

Domáci začali ofenzívne, vidieť bolo najmä Viazanka a Breznanika, ktorých zásoboval presnými prihrávkami Njire. Prvá šanca prišla v 10. minúte, keď Viazanko našiel v 16-ke Mikuša, … Čítať ďalej

V sobotu na domácom trávniku proti ViOnu

Po dvoch týždňoch sa vracia najvyššia futbalová súťaž Fortuna liga späť do Zelpo Arény. Po výhre nad Trnavou a remíze z horúcej pôdy FK Senica čaká na „Železiarov“ ďalšia ostrá ligová skúška proti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Zápas proti nášmu tradičnému súperovi odohráme v sobotu od 19:00 hod. na trávniku Zelpo Arény a plný bodový … Čítať ďalej

Vyrovnaný zápas priniesol deľbu bodov

S odstupom času je bod z sobotného duelu medzi Senicou a Podbrezovou zaslúžený pre obidve strany. Hlavný druhý polčas priniesol viacero gólových príležitosti pre obe družstvá, no strhnúť vedenie na svoju stranu nedokázal nikto. Sklamanie z bodu vyjadril ihneď po zápase náš tréner Marek Fabuľa: „Zápas nás prekvapil v tom, že najväčší nepriateľ boli naše … Čítať ďalej

Muži remizovali s FK Senica

Fortuna liga, 04. kolo

FK Senica  –  FK Železiarne Podbrezová      1 : 1 (0 : 0)

Góly: 62´ Castaňeda  –  68´ Leško

ŽK: Zezinho  –  Kuciak, Turňa

Diváci: 574.

Rozhodovali: Ochotnický – Slyško, Jánošík

V prvom dejstve sa obaja súperi zamerali najmä na obranu a strely do priestoru brány na oboch stranách sa diváci nedočkali. V 3. minúte domáci Tešija napriahol spoza 16-ky, no … Čítať ďalej

Pred zápasom s FK Senica

Po výhre nad trnavským Spartakom a hladkom pohárovom postupe cez štvrtoligistu FK Čaňa čaká na zverencov trénera Fabuľu ďalší duel. V priebehu siedmych dní nám tretím súperom bude FK Senica, ktorý nás privíta na svojom trávniku v sobotu 11. augusta 2018 o 19:00 hod. Obe družstvá doposiaľ získali do tabuľky Fortuna ligy tri body za … Čítať ďalej

Muži vyhrali v Slovnaft Cup-e v Čani

02. kolo, Slovnaft Cup 2018/2019

FK Čaňa  –  FK Železiarne Podbrezová  0 : 5 (0 : 3)

Góly : 17´ a 52´ Bernadina, 29´ Wiezik, 38´ Leško, 67´ Lepieš

Drobnjak – Turňa, Viazanko (56´ Lepieš), Bartoš, Baran, Magda, Obročník (75´ Krivák), Leško, Tereščenko, Bernadina, Wiezik (56´ Sedláček)

Zápas II. kola Sl. Pohára otvoril už v 17. minúte Bernadina, … Čítať ďalej

„Prvé víťazstvo v sezóne veľmi teší,“ radostne hlási strelec víťazného gólu Dávid Leško

Prvé víťazstvo v novom súťažnom ročníku Fortuna ligy prišlo v sobotu, keď sme po góle Dávida Leška zdolali najtesnejším rozdielom majstrovskú Trnavu. Sériu náročných duelov proti účastníkom európskych pohárov sme uzavreli najlepším spôsobom ako sa dalo. Rovnako pozitívne sa vyjadril aj brankár Kuciak, ktorý si udržal prvé čisté konto v sezóne: „Poraziť majstra 1:0 to je najkrajšie víťazstvo, … Čítať ďalej