Archív článkov - Značky - muži

„Čakám vyrovnaný zápas,“ hovorí pred zápasom s Trenčínom asistent trénera Michal Hanek

Prvá polovica nadstavbovej časti bude po víkende minulosťou. Hráči Podbrezovej ju ukončia na domácom ihrisku proti AS Trenčín, ktorý vstupoval do sezóny ako úspešný účastník Európskej ligy UEFA a klub, ktorý dokázal vyradiť aj slávny holandský tím Feyenoord Rotterdam po úchvatnej domácej výhre 4:0. V sobotu si to tieto dva tímy rozdajú o dôležité body … Čítať ďalej

„Nemôžeme byť spokojní , keďže sme nevyhrali,“ hovorí po zápase Matej Oravec

Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov nastúpili v sobotu „železiari“ proti Spartaku Trnava s jasným cieľom, zabodovať naplno a výrazne si pomôcť v náročnom boji o udržanie sa vo Fortuna lige. Konečný výsledok 0:0 nie je zaujímavým pre fanúšikov, ale na trávniku v Zelpo Aréne sa aj napriek gólovým suchotám odohrával veľmi zaujímavý a náročný zápas, s čím súhlasil aj náš obrancu Matej … Čítať ďalej

Rozhodovali: Smolák – Galo, Jenčura

V prvom polčase boli aktívnejší domáci. Už v 5. minúte hlavičkoval Wiezik v dobrej príležitosti nad bránu. V 12. minúte spoza 16-ky vypálil Špyrka a brankár Bolek jeho pokus vyrazil na roh. … Čítať ďalej

„Toto mužstvo má na viac, ako bojovať o záchranu,“ hovorí stredopoliar René Paraj

Výrazné zmeny v hráčskom kádri „železiarov“ pred jarnou časťou postupne zapadajú do nového herného systému a filozofie nášho áčka. Väčšie množstvo mladých hráčov bolo doplnené skúsenosťami v podobe hráčov ako Štefánik, Hlohovský, či 26-ročný stredopoliar René Paraj, ktorého futbalovú kariéru si predstavíme v najbližších riadkoch. Dôrazný stredopoliar nastúpil počas jari do šiestich ligových duelov a nebyť drobného zranenia, mohol byť … Čítať ďalej

„V druhom polčase sme sa dostali do vedenia, urobili sme však dve chyby, ktoré domáci využili.“

Sobotný duel na pôde Zlatých Moraviec dopadol pre „železiarov“ neúspešne. Po vyrovnanom prvom polčase sme sa dokonca ujali vedenia premiérovým ligovým gólom Alexandra Mojžiša, no dva góly v rýchlom slede nás stáli zisk čo i len bodu. Náš súper sa výhrou dostal na dvadsaťtribodovú hranicu, ktorú v aktuálnej tabuľke  Fortuna ligy má až trojica tímov – Trenčín, Zlaté … Čítať ďalej

Proti Zlatým Moravciam v priamom súboji o udržanie sa vo Fortuna lige

Ďalší zo záchranárskych zápasov čaká na zverencov trénera Vladimíra Veselého v sobotu na pôde predposledných Zlatých Moraviec. Remíza z posledného kola Fortuna ligy nám udržala sedembodový odstup od poslednej Senice, ale práve Zlatomoravčania sa výhrou v Trnave priblížili k našim hráčom na rozdiel len troch bodov. Aj z tohto dôvodu možno označiť sobotné vzájomné stretnutie za šesťbodové a veľmi dôležité v boji … Čítať ďalej

„My sme sa nedostali do vyloženej šance, bod preto berieme,“ hovoril po zápase tréner Veselý

Šesťbodový víkendový zápas v Senici gól nepriniesol, a tak náš odstup od poslednej Senice ostáva sedembodový. Domáci hlavne v druhom polčase boli bližšie k trom bodom, no výborný brankár Vantruba podržal naše mužstvo a do tabuľky Fortuna ligy sme získali ďalší plusový bod.

Prvý polčas patril našim hráčom, ktorí kontrolovali hru a snažili sa kombinačne presadiť cez dobre brániacich Seničanov. Prvý vážnejší … Čítať ďalej

Druhý zápas v skupine o udržanie sa vo Fortuna lige na pôde FK Senica

Po reprezentačnej prestávke čaká na hráčov Podbrezovej jeden z kľúčových dvojzápasov sezóny. Oba spomínané zápasy odohráme na pôde súperov, ktorí sú našimi priamymi konkurentmi v boji o udržanie sa vo Fortuna lige. Hneď prvý na nás čaká už v sobotu, 30. marca 2019 od 17:00 v Senici proti miestnemu klubu FK Senica.

Oba tímy delí v tabuľke najvyššej futbalovej súťaži  len sedem … Čítať ďalej

Hráči Podbrezovej v reprezentačných dresoch

Aktuálna reprezentačná prestávka je pre fanúšikov „železiarov“ výnimočnejšou ako obvykle. Počas týždňa sa v reprezentačných výberoch svojich krajín objavia až štyria hráči z kádra Vladimíra Veselého. Aj tento počet hráčov je výbornou vizitkou nášho klubu a filozofie, ktorú nastolilo nové vedenie futbalového klubu.

Prvým hráčom, ktorý zasiahol v reprezentačnom drese do akcie je stále len 19-ročný … Čítať ďalej

„Chceli sme vyhrať, no nepodarilo sa nám to,“ hodnotí zápas s Nitrou strelec gólu Filip Hlohovský

Nadstavbovú časť o udržanie sa vo Fortuna lige sme odštartovali na domácom trávniku proti FC Nitra s jasným cieľom – prelomiť sériu bez výhry na domácom trávniku a priblížiť sa siedmemu miesto, ktoré pred zápasom okupoval práve náš súper. Bohužiaľ konečný výsledok 1:1 znamenal ďalší zápas bez víťazstva pre zverencov trénera Vladimíra Veselého.

Úvodné minúty boli z oboch strán opatrné … Čítať ďalej

Muži remizovali s FC Nitra

Fortuna liga, 01. kolo – nadstavba

FK Železiarne Podbrezová  –  FC Nitra     1 : 1 (1 : 0)

Góly : 43´ Hlohovský – 75´ Vestenický (11 m)

ŽK: 15. Mojžiš  – 28. Charizopulos, 42. Niba, 55. Šimončič, 81. Kóňa, 83. Šurnovský, 90+1. Pindroch

Diváci: 625.

Rozhodovali: Glova – Ferenc, Kováč

V úvode zápasu boli aktívnejší hostia, ktorí si vypracovali dva rohové kopy, no bránu … Čítať ďalej

Nadstavbovú časť o udržanie začíname doma proti Nitre

Fortuna liga sa preklopila do nadstavbovej časti, v ktorej sa odohrá desať duelov v oboch šesťčlenných skupinách. Podbrezová bude patriť do nadstavbovej časti o udržanie, v ktorej pôjde v každom stretnutí o dôležité body v boji o záchranu v najvyššej súťaži, čo potvrdzuje aj stredopoliar Samuel Štefánik: „Bude to ťažké, čaká nás dosť zápasov a dôležité bude dobre sa pripraviť na každý zápas. Sú tam … Čítať ďalej

Otvorený tréning A- mužstva

Vo štvrtok 14.3.2019 sa od 10:30 do 12:00 hod. v Podbrezovej na štadióne s umelou trávou na Skalici uskutoční otvorený tréning A-mužstva, na ktorom sa zúčastní aj kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík, ktorý po jeho skončení absolvuje fotografovanie s fanúšikmi a autogramiádu. Všetci fanúšikovia sú na tréningu srdečne vítaní!

Filip Hlohovský ofenzívnou posilou železiarov

Dnešný tréning Podbrezovej absolvovala až dvojica nových tvári. Okrem kapitána slovenskej reprezentácie Mareka Hamšíka, ktorý sa na Slovensku pripravuje na prvý kvalifikačný zápas, sa v podbrezovských farbách objavil 30-ročný útočník Filip Hlohovský. Držiteľ troch slovenských titulov a kráľ strelcov s dvadsiatimi strelenými gólmi v sezóne 2016/2017 sa dohodol s vedením klubu na trojmesačnom pôsobení. Výborný … Čítať ďalej

„Ťažko sa hodnotí, pretože sme chceli strašne uspieť,“ hodnotí smolný duel Viazanko

Posledné kolo základnej časti Fortuna ligy nedopadlo podľa predstáv fanúšikov Podbrezovej. Žilinu sme herne dokázali prehrať, no góly strelili len útočníci hostí – Balaj a Boženík, ktorí zabezpečili pre hostí dôležité tri body a druhé miesto po základnej časti. Výraznú prevahu v držaní lopty domáci hráči nedokázali pretaviť do gólu, a tak železiari odštartujú boj o záchranu so ziskom 21 … Čítať ďalej

Muži prehrali s MŠK Žilina

Fortuna liga, 22. kolo

FK Železiarne Podbrezová  –  MŠK Žilina     0 : 2 (0 : 1)

Góly : 26´ Balaj, 77´ Boženík

ŽK: Fadairo – Sluka, Minárik, Králik

Diváci: 1045.

Rozhodovali:  Hrčka – Somoláni, Ádám

V 8. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Breznanik, ktorý nebezpečne krížne vystrelil spoza 16-ky, no pri dopade sa nešťastne zranil a musel byť vystriedaný. V 20. minúte pohrozili Žilinčania, … Čítať ďalej

„My chceme hrať atraktívny a ofenzívny futbal, ktorý trénujeme. Aj v sobotu proti Žiline,“ burcuje Kiwior

Základná časť Fortuna ligy sa blíži do svojho finále. Väčšina duelov prinesie boj tímov o dôležité ligové body, až na jedno stretnutie. V priamom zápase sa stretne Sereď s Trnavou o postup do boja o titul. Na hráčov Podbrezovej čaká na domácom trávniku sedemnásobný majster Slovenska – MŠK Žilina.

Tím vedený našim bývalým trénerom Jaroslavom Kentošom patrí aj tento rok k ašpirantom … Čítať ďalej

Kapitán Miroslav Viazanko s novým kontraktom

Pozitívnou správou posledných dní je okrem dobrých výkonov na ligových trávnikov aj predĺženie končiaceho kontraktu kapitána Miroslava Viazanka. 37-ročný stredopoliar sa dohodol s vedením FK Železiarne Podbrezová na predĺžení zmluvy do leta roku 2020, čo dozaista poteší viacero fanúšikov. Pracovitý hráč si vyslúžil zmluvu výbornými výkonmi na ihrisku, ale aj svojim prístupom a charakterom, ktorým … Čítať ďalej

„Na hre, ktorú predvádzame, vidieť progres,“ hodnotí remízu s Trenčínom Michal Breznanik

Predposledné kolo základnej časti sme odohrali v ďalekej Myjave, ktorá je prechodným domovom AS Trenčín počas prestavby štadióna na Sihoti. Obojstranne zaujímavý zápas skončil deľbou bodov po remíze 1:1, i keď po zápase sa bod obom tímom málil. Na našej strane sa spomínali zahodené šance na úvodný gól, ktoré by výrazne zmenili priebeh zápasu a na domácej … Čítať ďalej

Muži remizovali s AS Trečnín

Fortuna liga, 21. kolo

AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová     1 : 1 (1 : 0)

Góly : 36´ Lamine – 86´ Kiwior

ŽK: Viazanko

Diváci: 224.

Rozhodovali:  Prešinský – Ferenc, Weiss

V prvom polčase boli aktívnejší  hostia, strely Paraja a Olatunjiho žiaľ skončili vedľa brány. V 20. minúte odcentroval zľava Urbanič, na jeho nebezpečnú prihrávku nedosiahli útočníci Podbrezovej. V 29. minúte zahrával priamy kop … Čítať ďalej

V sobotu nás čaká súboj proti AS Trenčín

Prvé dva jarné stretnutia priniesli pre „Železiarov“ rozličné výsledky. Úvodná výhra na pôde Nitry bola výraznou vzpruhou pre mladý kolektív pod vedením trénera Veselého. Následná domáca tesná prehra proti Ružomberku bodový zisk neznamenala, no ukázala správnu cestu, na ktorú sa vedenie futbalového klubu dalo. To potvrdil po zápase aj tréner Vladimír Veselý: „Mrzí ma, že … Čítať ďalej

„Mrzí ma, že sme tento zápas nedoviedli aspoň do remízového stavu,“ hovoril po zápase Vladimír Veselý

Jarná premiéra na domácom trávniku nedopadla podľa predstáv fanúšikov ani hráčov, keď sme Ružomberku podľahli najtesnejším výsledkom 0:1. Úvodné minúty konečnému výsledku nenasvedčovali, lebo na trávnik vyletelo jednoznačne lepšie naše mužstvo. Aktívny bol hlavne Michal Breznanik, dva jeho prudké pokusy z uhla pripraveného Macíka neprekvapila. Následný roh zakrútil Špyrka do brány, Macík loptu vyrazil a po skrumáži … Čítať ďalej

Muži prehrali s MFK Ružomberok

Fortuna liga, 20. kolo

FK Železiarne Podbrezová –  MFK Ružomberok    0 : 1 (0 : 0)

Góly : 60´ Mustedanagić

ŽK: Obročník, Breznanik  – Mustedanagić, Kružliak, Qose, Macík

Diváci: 891.

Rozhodovali:  Ochotnický – Žákech, Galo

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci a už v 3. minúte vyskúšal Macíka z voleja tvrdou strelou Braznanik. Rovnaký hráč neskôr z uhla znovu vystrašil brankára, ktorý vyrazil jeho pokus na roh. … Čítať ďalej

Fortuna liga sa po zimnej prestávke vracia do Zelpo Arény

Jarné prvé kolo zvládli hráči Podbrezovej na výbornú a po výhre 1:3 na pôde Nitry je nálada pred zápasom s Ružomberkom plná optimizmu. Dobrý výkon a tri strelené góly sú dobrým odrazovým mostíkom pred zajtrajším duelom, ktorý začína o 14:00 hod. v Zelpo Aréne. Súperom je nám momentálne štvrtý tím Fortuna ligy – MFK Ružomberok a potvrdenie troch bodov z Nitry by … Čítať ďalej

Filip Halgoš poslednou posilou Podbrezovej

V posledný deň prestupového obdobia sa podarilo vedeniu FK Železiarne Podbrezová dotiahnuť veľmi zaujímavý príchod do kádra trénera Vladimíra Veselého. Na ročné hosťovanie z FK Viktoria Žižkov prichádza 20-ročný stredopoliar Filip Halgoš. Technicky výborne pripravený kreatívny záložník má skúsenosti zo slovenskej ligy z AS Trenčín, v ktorého drese futbalovo vyrastal a dokázal sa presadiť až … Čítať ďalej

„Všetci boli správne nastavení na víťazstvo. Tešíme sa z troch bodov,“ tvrdí Jozef Špyrka.

Prvé jarné kolo prinieslo prvé víťazstvo pre nového trénera Vladimíra Veselého a jeho omladený tím. Výborný duel zo strany „Železiarov“ režíroval Jozef Špyrka, ktorého víťazný gól a gólová asistencia výrazne dopomohla k dokonalej premiére Podbrezovej v jarnej časti Fortuna ligy. Okrem spomínaného Jozefa Špyrku sa v našom drese ukázalo viacero nových hráčov, ktorí na ihrisku demonštrovali obrovský potenciál a hneď … Čítať ďalej

Muži vyhrali s FC Nitra

Fortuna liga, 19. kolo

FC Nitra – FK Železiarne Podbrezová     1 : 3 (1 : 1)

Góly : 11´ Gatarić – 32´ Oravec, 58´ Špyrka, 91´ Urbanič

ŽK: Šimončič, Charizopulos, Fábry

Diváci: 1278.

Rozhodovali: Ziemba – Pozor, Štrbo

Domáci pohrozili už v 5. minúte, kedy z ľavej strany z ostrého uhla vystrelil Vestenický a jeho pokus Ludha odvrátil na roh. V 11. minúte  otvoril skóre zápasu domáci … Čítať ďalej

Jarnú časť Fortuna ligy odštartujeme v Nitre

Po viac ako dvojmesačnej prestávke sa vracia na slovenské trávniky ligový futbal. Pred tímami sú posledné štyri zápasy základnej časti, ktoré rozhodnú o postupujúcich do nadstavbovej časti o titul a tímoch, ktoré si to rozdajú o záchranu v najvyššej futbalovej súťaži. Zimnú prestávku využilo vedenie FK Železiarne Podbrezová na prestavbu hráčskeho kádra a výrazne omladenie, čo na predsezónnej tlačovej konferencii opísal … Čítať ďalej

Tlačová konferencia pred jarnou časťou FORTUNA ligy 2018/2019

V utorok 12. februára 2019 sa v press centre futbalového štadióna Zelpo aréna v Podbrezovej uskutočnila tlačová konferencia pred štartom jarnej časti Fortuna ligy. Na tlačovej konferencii boli prítomní: prezident futbalového klubu Ing. Július Kriváň, manažér futbalového klubu Miroslav Poliaček, tréner A-mužstva Vladimír Veselý a kapitán mužstva Miroslav Viazanko.

V úvode tlačovej konferencie dostal slovo prezident … Čítať ďalej

Muži v príprave proti FC Arsenal Kyiv

Prípravný zápas mužov, Turecko – Belek

FC Arsenal Kyiv  –  FK Železiarne Podbrezová    1 : 1 (0 : 0)

Góly : 77. Avagimyam –  75. Viazanko (z PK)

FK Železiarne Podbrezová :

Ludha – Obročník, Oravec, Kiwior (88. Bartoš), Mojžiš A. – Viazanko (82. Urbanič), Štefánik, Špyrka – Mejri (75. Voško), Pavúk (68. Pastorek), Breznanik

FC Arsenal Kyiv :

Keďže … Čítať ďalej

Muži v príprave proti Daejeon Citizen FC

Daejeon Citizen FC  –  FK Železiarne Podbrezová    2 : 0 (2 : 0)

Góly : 36. Hakyeong, 40. Woomin (z PK)

Rehák (46. Vantruba) – Urbanič (65. Oravec), Podstavek, Bartoš, Breznanik – Pastorek, Viazanko (63. Obročník), Štefánik (60. Špyrka) – Voško, Olatunji (65. Mojžiš A.), Galčík (65. Mejri)

Daejeon Citizen FC … Čítať ďalej

Muži v príprave proti FK Vardar Skopje

FK Vardar Skopje  –  FK Železiarne Podbrezová    1 : 1 (0 : 0)

Góly: 67´ Micevski  – 76´ Voško

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Obročník (66. Viazanko), Podstavek (66. Bartoš), Oravec (66. Kiwior), Mojžiš A. – Pastorek (66. Viazanko), Štefánik, Špyrka (66. Leško) – Mejri, Pavúk, Breznanik (57. Galčík)

FK Vardar: Gacevski … Čítať ďalej

Muži v príprave proti FK Radnički Niš

FK Radnički Niš  –  FK Železiarne Podbrezová    0 : 2 (0 : 1)

Góly: 36´ Pastorek, 87´ Viazanko

FK Radnički: B. Ristič – Todorovski, Pankov, Crnomarkovič, Dordevič – Grbič, Drinčič, Bondarenko, Randelovič – Kojaševič, Haskič

Striedali: Čirkovič, Noma, Stojanovič, Jovanovič

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník (64. Breznanik), Podstavek (19. Bartoš), Kiwior, Mojžiš (64. Oravec), … Čítať ďalej

Herné sústredenie v tureckom meste Belek

Dnes o 14:00 hod. naberie lietadlo s hráčmi FK Železiarne Podbrezová z rakúskeho letiska Schwechat smer Turecko, kde počas pätnástich dní absolvujú hráči pod vedením trénera Vladimíra Veselého množstvo tréningov a štyri prípravné zápasy proti kvalitným zahraničným súperom. Na „Železiarov“ čakajú postupne v prípravných dueloch, ktoré sa odohrajú v Beleku vždy o 15:00 nasledovní súperi:

26.1.2019 … Čítať ďalej

Muži v príprave proti FK Dubnica nad Váhom

Prípravný zápas mužov, Podbrezová

FK Železiarne Podbrezová – FK Dubnica nad Váhom   3 : 1 (1 : 1)

Góly: Galčík, Mikuš M., Voško – Mikuš R.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš A., Paraj, Štefánik, Špyrka, Galčík, Olatunji, Mejri

Striedali: Vantruba, Bartoš, Podstavek, Pastorek, Pavúk, Fadairo, Mikuš, Voško

FK Dubnica: Digaňa – Štefánek, Václav, Švec, Zahranychnyy, Pleva, … Čítať ďalej

Zajtra nás čaká posledný domáci prípravný duel

V utorok 22.01.2019 odohrajú hráči Podbrezovej posledný prípravný zápas pred odchodom na herné sústredenie v tureckom meste Belek. Súperom nám bude o 13:00 hod. na umelom trávniku v Podbrezovej – Skalici mužstvo FK Dubnica nad Váhom. Po víkendových dvoch remízach proti FK Poprad sa chcú zverenci trénera Vladimíra Veselého rozlúčiť s domácim prostredím a fanúšikmi víťazstvom. … Čítať ďalej

Muži v príprave proti FK Poprad

Prípravné zápasy mužov, Podbrezová

FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad   1 : 1 (1 : 0)

Góly: Mikuš – Streňo

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Bartoš, Kiwior, Mojžiš A., Pastorek, Štefánik, Mejri, Mikuš, Galčík, Pavúk

Striedali: Ludha, Urbanič, Chibuze, Voško

FK Poprad: Knurovski – Mataš, Hric, Luberda, Vilotič, Gallovič, Zošák, Kukoľ, Jančo, Mindauvz, Streňo

Striedali: Malec, Horváth, Zekucia, Holiš

Druhý zápas

FK … Čítať ďalej

V sobotu nás čaká ďalší prípravný dvojzápas, súperom nám bude FK Poprad

Sobota prinesie pre hráčov pod vedením trénera Vladimíra Veselého ďalší prípravný dvojzápas. V dvoch dueloch si zmeriame sily s ambicióznym druholigistom FK Poprad. Prvý zápas začína o 12:00 hod. a nastúpia v ňom hráči A-mužstva proti tímu vedeného trénerom Marekom Petrušom. Následne od 14:00 hod. proti sebe nastúpia kombinované družstva A- mužstva a juniorky. Obe … Čítať ďalej

Mládežnícky reprezentant Matej Oravec oficiálne hráčom FK Železiarne Podbrezová

Slovenský reprezentant do 21 rokov Matej Oravec sa upísal nášmu klubu na 2,5 roka a rozšíril tak zoznam posíl pred jarnou časťou Fortuna ligy. Dvadsaťročný futbalista je odchovancom FC Spartak Trnava, v ktorého drese si odkrútil aj premiéru v najvyššej futbalovej súťaži a dokonca aj v európskych pohárových súťažiach. Počas jesene sa stal stabilným členom kádra slovenského majstra a dokonca sa … Čítať ďalej

Muži v príprave proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Prípravný zápas mužov, Podbrezová 15.01.2019

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš   1 : 2 (0 : 2)

Góly: 72´ Mejri –  19´ Staš, 44´ Andrić D.

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Magda, Podstavek, Bartoš, Urbanič, Viazanko, Pastorek, Chibuze, Paraj, Leško, Olatunji

Striedali: Ludha, Voško, Mejri, Obročník, Mikuš, Galčík

MFK Tatran L. Mikuláš: Gábriš – Ondrek, Lišivka, Kuc, Čery, … Čítať ďalej

V druhom zápasovom teste nás čaká MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Po prvom víkendovom dvojzápase, kedy sme si zmerali sily s FK Pohronie Žiar n/H. a MFK Dukla Banská Bystrica, čaká na zverencov trénera Vladimíra Veselého ďalší prípravný duel. V utorok 15.1.2019 nastúpia „Železiari“ od 13:00 hod. na umelom trávniku v Podbrezovej-Skalici proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

V kádri po víkendových stretnutiach nepokračuje dvojica Michal Staniucha a … Čítať ďalej

Muži v príprave proti FK Pohronie Žiar nad Hronom a MFK Dukla B. Bystrica

Prípravné zápasy mužov, Podbrezová 12.01.2019

FK Železiarne Podbrezová – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa   1 : 3 (0 : 1)

Góly: 78´ Chibuze – 24´ Hrnčár, 70´ Košuda, 90´ Kondrlík

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Magda, Macuľa, Bartoš, Milutinović, Viazanko, Breznanik, Chibuze, Paraj, Mikuš, Olatunji

Striedali: Rehák, Ončák, Wiezik, Voško, Mejri

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: … Čítať ďalej

Nový tréner Vladimír Veselý: „Priestor budú dostávať mladší hráči a budeme pracovať na ich rozvoji.“

Do Podbrezovej ste prišli z Třinca, kde ste pôsobili ako asistent trénera v druhej najvyššej českej futbalovej lige. Môžete sa nám na úvod bližšie predstaviť?

Som odchovanec MŠK Žilina, potom som hral v rôznych kluboch. Na vojne to bola Dukla Trenčín, neskôr DAC Dunajská Streda, Dukla Banská Bystrica, České Budejovice, ŽP Šport Podbrezová a kariéru ako hráč som zakončil v Poľsku, … Čítať ďalej

Prvý prípravný dvojzápas už v sobotu

Prvý týždni prípravného obdobia zavŕšia hráči Podbrezovej prípravným dvojzápasom na domácom ihrisku s umelým trávnikom v Podbrezovej-Skalici. Súpermi zverencov nového trénera Vladimíra Veselého budú v sobotu 12.januára 2019 dva tímy z druhej najvyššej súťaži. Od 11:00 hod. si „Železiari“ najskôr zmerajú svoje sily s FK Pohronie a následne od 13:00 hod. nám bude súperom v … Čítať ďalej

Novými hráčmi Podbrezovej sa stali Pastorek, Špyrka, Pavúk a Paraj

Pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy tím FK Železiarne Podbrezová posilnili prví štyria hráči. Z anglického klubu FC Aston Villa prestupuje 20-ročný stredopoliar Jozef Pastorek, ktorý podpísal s našim klubom 3-ročnú zmluvu. Z druholigového tabuľkového lídra FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa k železiarom prestupuje trojica hráčov : Jozef Špyrka (19 rokov) hrajúci na poste … Čítať ďalej

Začala príprava pred jarnou časťou Fortuna ligy

Dnešným úvodným tréningom zahájili hráči FK Železiarne Podbrezová prípravu na náročnú jarnú časť Fortuna ligy. Po avizovanej zmene na trénerskom poste, ktorý obsadil Vladimír Veselý nastupuje do prípravy viacero zaujímavých hráčov s potenciálom dostať „Železiarov“ vyššie v tabuľke našej ligy. Úvodné dva týždne prípravy absolvujú hráči Podbrezovej v domácich podmienkach, pričom odohrajú päť prípravných duelov na domácom umelom … Čítať ďalej

Na začiatku prípravy už aj s novým realizačným tímom

V pondelok 07. januára 2019 o 15:00 hod. odštartujú hráči Podbrezovej prípravu na jarnú časť Fortuna ligy už aj s novým realizačným tímom. Dočasného trénera Gergelyho Geriho vystrieda na lavičke „Železiarov“ 42-ročný bývalý tréner českého druholigistu FK Třinec – Vladimír Veselý. Jeho asistentom bude Michal Hanek. Novým trénerom brankárov sa stal Bogdan Stefanović, ktorý naposledy pôsobil … Čítať ďalej

Muži prehrali s MFK Zemplín Michalovce

Fortuna liga, 18. kolo

FK Železiarne Podbrezová –  MFK Zemplín Michalovce      0 : 1 (0 : 0)

Góly : 90´ Vaščák

Na výborne pripravenej hracej ploche sa v prvom polčase odohrával opatrný súboj. Šance na zmenu výsledku sa rodili len sporadicky. V 19. minúte Breznaník posunul loptu na Mikuša, ale jeho pokus skončil len ziskom rohu. Bartoš následne hlavičkoval nad. … Čítať ďalej

Poslednou jesennou ligovou prekážkou budú hráči MFK Zemplín Michalovce

Fortuna liga v sobotu osemnástym kolom uzavrie jesennú časť, ktorá bola pre Podbrezovú ako na hojdačke. Dve prehry v úvode, pozitívne výsledky v strednej časti jesene a náročný záver plný prehier, tak by sa dala v skratke zhrnúť jeseň „Železiarov“. Celkový dojem majú možnosť hráči pod vedením stále nového trénera Geriho vylepšiť v sobotu na domácom trávniku proti MFK Zemplín Michalovce.

Zemplínčanom … Čítať ďalej

„Každý odviedol dobrú robotu, chýbali tomu len góly,“ mrzelo po zápase Michala Breznanika

Zápas so Sereďou už viedlo nové trénerské duo Geri – Hanek, ktoré na svoju ligovú premiéru pripravilo viacero zmien v rozostavení hráčov i základnej zostave. Asi najvýraznejšou bolo zaradenie kapitána Miroslava Viazanka do stredu zálohy, s čím si náš kapitán poradil na výbornú, za čo ho pochválil po zápase aj Michal Breznanik: „Myslím si, že sme hrali dobre, … Čítať ďalej