Bod so Slovanom Podbrezovú nakopol, v Žiline to ale bude veľmi ťažké

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová si v poslednom ligovom vystúpení poriadne zvýšili psychickú pohodu a sebavedomie, keď v domácej Zelpo Aréne remizovali so Slovanom Bratislava 1:1. Získali síce len bod, ale z mentálneho hľadiska je aj ten veľmi dôležitý.

Do vedenia išli hostia, keď sa po rohovom kope hlavou presadil obranca Rundić, ale vďaka zlepšenej druhopolčasovej hre, odhodlaniu a oduševnenému výkonu sa zverenci Mareka Fabuľu dočkali vyrovnania z kopačky Endyho Bernadinu: „Bol to oslobodzujúci pocit, pretože sme prehrávali a po tomto góle bol stav vyrovnaný. Vlial nám nádej, že môžeme so zápasom ešte niečo urobiť a streliť aj ďalšie góly, pretože aj potom sme mali nejaké šance,“ opisoval svoje pocity holandský legionár.

Plány na obrat nakoniec prerušila červená karta mladého Sedláčka, aj tak ale „Železiari“ boli s bodom spokojní: „Vstup do druhého polčasu bol z našej strany úplne iný. Bol plný emócií, nasadenia, čo vyústilo do jedného gólu, čo svojím spôsobom je pre nás potešujúce. Pri troche šťastia sme však mohli nejaký ešte pridať,“ povedal tréner Fabuľa, ktorý si chválil aj emocionálne vzplanutie po červenkastom incidente a to aj napriek tomu, že vyhostený z lavičky bol i jeho asistent Guza: „Konečne sme zažili zápas, kedy to bolo v poriadku nie len na ihrisku, ale aj na lavičke. To, ako to vyhodnotil štvrtý rozhodca, tak to bol jeho popud. Tá emócia však bola výborná. Veľmi dlho to tu nebolo a som rád, že prišla. Bolo to správne palivo k tomuto bodu,“ dodal.

Síce ostávame na jedenástom mieste tabuľky, ale Podbrezová konečne prerušila negatívnu päťzápasovú sériu prehier. Ďalšia pozitívna správa uzrela svetlo sveta počas týždňa, no netýka sa priamo futbalu. Na svet totiž prišiel syn momentálne zraneného útočníka Andreja Rendlu, malý Andrejko. Aj touto cestou šťastným rodičom gratulujeme.

MŠK Žilina

„Šošoni“ v poslednom ligovom zápase získali cenné víťazstvo z pôdy lídra Spartaku Trnavu, kde vyhrali 3:0 a dostali sa na druhé miesto Fortuna ligy, o šesť bodov práve za Trnavčanov. Zverenci Adriána Guľu tak nechali zabudnúť na dva neúspešné zápasy, ktorými prerušili pozitívnu päťzápasovú víťaznú sériu. MŠK totiž prehral v Senici 1:4 a doma remizoval proti Dunajskej Strede. Žilina dala v prebiehajúcom ročníku už 37 gólov, čo je druhý najvyšší počet v lige. Zároveň má desať víťazstiev, viac má iba Spartak, no až šesť prehier, čo je najviac z celej prvej polovici tabuľky. Najlepším strelcom klubu je útočník Samuel Mráz, ktorý dal už deväť gólov. Za ním nasleduje päťgólová trojica Lukáš Jánošík, Miroslav Káčer a Michal Škvarka.

Posledný vzájomný zápas

Ten bol na programe v siedmom kole tohto ročníka. „Šošoni“ išli do vedenia už po štyroch minútach hry, kedy sa presadil Miroslav Káčer, lenže o jedenásť minúť neskôr Matúš Mikuš z pokutového kopu vyrovnal. Do kabín sa tak išlo za vyrovnaného stavu, no ten už z kraja druhého dejstva poupravil Nikolas Špalek, aby Samuel Mráz ešte zvýšil. Na 2:3 síce znižoval Martin Válovčan, jeho gól o chvíľu na to znegoval svojím druhým presným zásahom Samuel Mráz a stanovil konečný výsledok na 4:2 z pohľadu Žiliny.

Vzájomné zápasy vo Fortuna lige

Doposiaľ ich bolo desať. Trikrát sa tešila Podbrezová, dvakrát sa zrodila remíza a v piatich prípadoch uspel v tomto prípade domáci tím MŠK Žilina. Celkové skóre hrá v prospech nášho súpera – 14:17. Najviac gólov vo vzájomných stretnutiach strelil Peter Gal-Andrezly, ktorý ich dal až štyri. Na opačnej strane sa trikrát trafil Milan Škriniar a po dva razy Matej Jelić, Ramil Šejdajev, Samuel Mráz, Filip Hlohovský a Miroslav Káčer.

Matej Kubove

 


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :      Peter Ziemba

Asistent 1 :      Branislav Hancko

Asistent 2 :       Andrej Hrmo

Delegát spravodajca SFZ :    Štefan Korman

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Marián Ružbarský

 


Vzájomné zápasy :

9.9.2017 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 4
Mikuš, Válovčan – Mráz 2, Káčer, Špalek
27.5.2017 MŠK Žilina Podbrezová 4 : 0
Šejdajev 2, Káčer, Hlohovský
5.3.2017 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 2
Turňa, Bernadina – Hlohovský, vlastný gól
1.10.2016 MŠK Žilina Podbrezová 1 : 0
Škvarka
12.3.2016 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 0
Kostelný, Podio
3.10.2015 MŠK Žilina Podbrezová 1 : 3
Škriniar – Gal Andrezly 2, Kapor
15.9.2015 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 3
Sabler, Gal Andrezly – Mabouka, Škriniar, William
5.5.2015 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 3
Vaščák, Škutka – Jelić 2, Škriniar
5.11.2014 MŠK Žilina Podbrezová 0 : 0
16.8.2014 Podbrezová MŠK Žilina 1 : 0
Gal Andrezly

Forma MŠK Žilina :

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
V V P R V