Boris Valábik bol v Podbrezovej prednášať hráčom o zdravej výžive

Boris Valábik, bývalý hráč NHL, navštívil FK Železiarne Podbrezová, kde prezentoval význam zdravého životného štýlu a dôležitosť jeho dodržiavania v rámci športového života.

Jeho skúseností hovoria, že zdravá výživa je sama o sebe súčasťou tvrdej driny: „Športový výkon sa skladá z troch častí, a to: talent/nadanie, psychika a to najdôležitejšie – tvrdá práca. Talent je veľmi dôležitý, ale aj limitovaný, takže nielen makanie v posilke, ale aj disciplína, režim dňa, výživa. To, čo naše telo prijíma, ovplyvňuje športový výkon v akejkoľvek sfére. Výživa a podpora čo svojmu telu dám a to čo od neho požadujem (športové výkony) – veľmi úzko spolu súvisia.“

„Konkurencia je obrovská v akomkoľvek športe a len 1% dokáže ovplyvniť výsledok zápasu či dokonca umiestnenia v lige. Veľké individuality slovenského športu podieľajúci sa na vývoji práve týchto výživových doplnkov ako David Brűnn, či Roman Švantner nás môžu naučiť ako ich správne využívať a vyťažiť z nich maximum. Práve preto FK Železiarne Podbrezová prejavila záujem o edukáciu svojich hráčov v oblasti zdravej výživy a to od veku 15 rokov. Čím skôr sa hráči naučia ako sa správne starať o svoje telo, tým prospešnejšie a efektívnejšie budú využívať svoj potenciál a v konečnom výsledku budú mať výhodu oproti konkurencií,“ doplnil Valábik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *