S cieľom udržať si pozíciu v hornej polovici tabuľky

Po reprezentačnej prestávke čaká na „Železiarov“ ďalší náročný duel. V sobotu v Zelpo Aréne privítame FC Nitra, ktorej momentálne patrí až 9. priečka som ziskom šiestich bodov za jednu výhru a tri remízy. Mladý tím trénera Galáda nie je ľahkým protivníkom a pred našimi hráčmi je obrovská výzva. Udržať na dištanc mladého útočníka Vestenického a zároveň si udržať aj pozíciu v hornej polovici tabuľky, ktorá zabezpečí účasť v boji o titul.

Posledné ligové kolo pred pauzou malo pre obe družstvá odlišný charakter. Náš súper získal prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku, keď si na svojom novo zrekonštruovanom štadióne poradil v susedskom derby so Zlatými Moravcami jednoznačne 4:1 po troch góloch mladého Vestenického. Práve spomínaný útočník pomohol k triumfe reprezentácie do 21 rokov na Islande a s určitosťou bude hrozbou aj pre defenzívu Podbrezovej. Na našej strane po sérií štyroch zápasov bez prehry prišla prehra v Michalovciach 2:0, ktorú pre domácich zabezpečili Kolesár a Regáli. V základnej zostave dostali príležitosť aj dvaja noví hráči v našom drese, stredný obranca Matej Podstavek a stredopoliar z Nového Zélandu Jesse Edge. Štart oboch je predpokladaný aj v sobotnom stretnutí proti Nitre.

Výhra v najbližšom kole by bola pre zverencov trénera Mareka Fabuľu jednou z kľúčových v aktuálnom priebehu sezóny. Ziskom troch bodov by sme sa priblíži k bronzovej priečke vo Fortuna lige  a výrazne si polepšili pozíciu v boji o hornú šestku tabuľky. V reprezentačnej prestávke nastal aj ďalší zaujímavý prestup v kádri „Železiarov“. Brankár Martin Kuciak sa po dlhoročnom vzťahu so svojou priateľkou Martinou rozhodli spečatiť svoj zväzok a v piatok 7.9.2018 sa z nášho brankára stal ženáč. K tomuto prestupu Martinovi blahoželáme a veríme, že mu spoluhráči doprajú v sobotu ďalší svadobný dar v podobe čistého konta a troch bodov. Zápas začína pod vedením rozhodcu Kružliaka v sobotu o 19:00 v Zelpo Aréne a srdečne pozývame všetkých fanúšikov na tribúny!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :       Ivan Kružliak, Bratislava

Asistent 1 :       Tomáš Somoláni, Bratislava

Asistent 2 :        Erik Weiss, Košice

Náhradný rozhodca :        Michal Čiernik, Prešov

Delegát spravodajca SFZ :     František Vorel, Rajecké Teplice

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Gabriel Sekereš, Košice

 


Vzájomné zápasy :

28.4.2018 Podbrezová Nitra 1 : 0
Njire
7.4.2018 Nitra Podbrezová 0 : 0
9.12.2017 Podbrezová Nitra 1 : 0
Krivák
16.9.2017 Nitra Podbrezová 1 : 0
Kóňa

 


Forma FC Nitra :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
P R R R V