Pred zápasom s FK Senica

Po výhre nad trnavským Spartakom a hladkom pohárovom postupe cez štvrtoligistu FK Čaňa čaká na zverencov trénera Fabuľu ďalší duel. V priebehu siedmych dní nám tretím súperom bude FK Senica, ktorý nás privíta na svojom trávniku v sobotu 11. augusta 2018 o 19:00 hod. Obe družstvá doposiaľ získali do tabuľky Fortuna ligy tri body za zhodnú výhru 1:0 nad majstrovskou Trnavou. Aj tento fakt pridáva dôležitosť stretnutia pre oboch súperov, keďže jeden z nich sa môže prípadnou výhrou odraziť zo spodných priečok tabuľky oveľa vyššie.

Seničania vstúpili do sezóny opäť s viacerými zmenami v hráčskom kádri, ktorý vystužilo viacero legionárov. Po záchrane v barážovom zápase proti Skalici opustili káder Záhorákov stabilní hráči ako Vaščák, Podhorin, Práznovský, Ranko či Brašeň. Najväčším prekvapením sa však stala zmena na trénerskom poste, keď po prvých dvoch kolách nahradil skúseného holandského trénera Toma Caanena len 39-ročný Portugalčan Frederico Ricardo. Muž so skúsenosťami z pozície asistenta trénera v druhej portugalskej lige naskočil do Fortuna ligy v treťom kole a pod jeho vedením Seničania podľahli Zlatým Moravciam na ich pôde vysoko 4:0. Dovtedajší tréner Tom Caanen prevzal funkciu generálneho manažéra klubu zastupujúcim zahraničných sponzorov klubu. Turbulentné obdobie Seničanov chcú využiť „Železiari“, ktorí majú za sebou úspešný týždeň. Po najtesnejšej výhre nad Trnavou, ktorú zariadil gólom Dávid Leško si poradili hráči Podbrezovej aj s Čaňou. Obe výhry zdvihli sebavedomie kádra vedeného kapitánom Viazankom, čo potvrdil aj Dávid Leško: „Samozrejme nás víťazstvo s Trnavou veľmi potešilo, ale v podstate už ďalší deň začala príprava na pohárový zápas v Čani, ktorý sme taktiež úspešne zvládli. Verím, že nás tieto zápasy správne namotivujú ďalšej, tvrdej a poctivej práce.“

Tretia výhra v poradí by bola obrovskou vzpruhou pre hráčov Podbrezovej. Naše vzájomné zápasy so Senicou prinášajú vyrovnané zápasy s minimom gólov, až s výnimkou posledného stretnutia na našej pôde, ktoré sme zvládli v pomere 3:1. Naopak posledné dva zápasy na Záhorí patrili domácim, ktorí nás zdolali najtesnejším rozdielom. Sobotný vzájomný duel bude ďalšou z možností poraziť Seničanov na ich domácej pôde, k čomu sa pokúsi pomôcť svojim výkonom aj Dávid Leško: „Očakávam ťažký zápas ako všetky doterajšie na pôde Senice. Liga je vyrovnaná a každý jeden ligový zápas má obrovskú dôležitosť. Verím, že poctivou hrou a kolektívnym výkonom ako v domácom stretnutí proti majstrovi z Trnavy sa nám podarí získať tri body.“ Sobotný zápas je pre oba tímy dôležitou skúškou v boji o čo najlepšie pozície v tabuľke Fortuna ligy, pričom v oboch tímoch nastúpia do stretnutia zostavy bez výraznejších zmien ovplyvnených zraneniami či kartovými trestami. Veríme, že zápas lepšie zvládnu hráči pod vedením trénera Fabuľu a na Horehronie privezú dôležité a prvé tri body z ihriska súperov v novom ročníku Fortuna ligy.


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :    Pavel Ochotnický

Asistent 1 :    Roman Slyško

Asistent 2 :     Pavel Jánošík

Delegát spravodajca SFZ :       Milan Lônčík

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :       Vladimír Medveď

 


Vzájomné zápasy :

21.4.2018 FK Senica Podbrezová 1 : 0
Castaňeda
14.4.2018 Podbrezová FK Senica 3 : 1
Leško, Bernadina, vl. gól  – Kitambala
3.3.2018 FK Senica Podbrezová 1 : 0
Podhorin
30.9.2017 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Rendla
23.4.2017 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Kratochvíl – Polievka
26.11.2016 Podbrezová FK Senica 2 : 0
Podio, Šafranko
20.8.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Breznanik
7.5.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Rendla
27.2.2016 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Podio
19.9.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 1
Dolný 2, Klec  –  Vajda
30.5.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 0
Kalabiška 2, Pillár
14.3.2015 Podbrezová FK Senica 2 : 1
Nworah, Vaščák  –  Kalabiška
20.9.2014 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Pillár  –  M. Pančík