Do Podbrezovej prichádza Kristián Koštrna

Novým hráčom FK Železiarne Podbrezová sa stal skúsený obranca Kristián Koštrna, ktorý podpísal dvojročný kontrakt.

Rodák z Hlohovca hrával počas mládežníckych kategórií za Trnavu, odkiaľ sa presunul do anglického klubu Wolverhampton Wanderers. Po štyroch rokoch v akadémii „vlkov“ sa vrátil na Slovensko, kde posilnil Boleráz.

Ďalšie dve sezóny odohral za rakúsky Parndorf a bulharský tím Pirin Blagoevgrad. Nasledovalo pôsobenie v Dunajskej Strede, krátko hrával za rumunský Dinamo Bukurešť a od januára 2021 bol stálicou v zostave Spartaka Trnava.

S týmto mužstvom dvakrát vyhral Slovenský pohár. V Niké lige odohral 150 stretnutí. Na konte má 25 odohraných stretnutí v predkolách či skupinovej fáze Európskej alebo Konferenčnej ligy. Koštrna reprezentoval Slovensko v kategóriách U15, U16, U17, U19 a U21.

„Rozhodovanie nebolo až také ťažké, pretože po skončení zmluvy v Trnave sme sa nedohodli na novom kontrakte. Prišla táto možnosť. Najskôr som síce neveril, že sa to môže stať, ale nakoniec sa to podarilo. Som veľmi rád, že môžem byť v Podbrezovej. Teším sa na spoluhráčov, ľudí, ktorí dúfam, že budú chodiť na futbal a my ich budeme baviť našou hrou, ale musím sa poďakovať aj Trnave. Vážim si, že tu môžem byť,“ povedal Koštrna po príchode na Horehronie.

„Je to príchod, z ktorého sa tešíme a na ktorý sa veľmi spoliehame. Kristián je skúsený a rešpektovaný hráč našej ligy. Verím, že svoje kvality preukáže aj v Podbrezovej, že sa mu bude dariť a budú sa mu vyhýbať zranenia. Prajem mu veľa šťastia, aby sme spoločne dokráčali k stanoveným cieľom. Týmto prestupom sme sa aj pripravili na odchod nášho dôležitého hráča. Počítame s tým, že neudržíme Mareka Bartoša. Ak chceme byť ďalej úspešní, tak sme potrebovali vekovo a kvalitatívne podobného hráča,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.