Do Podbrezovej prichádza na hosťovanie Marcel Vasiľ

Novou tvárou v tíme FK Železiarne Podbrezová je Marcel Vasiľ, ktorý k nám prichádza na hosťovanie do konca sezóny 2022/23 s následnou opciou z poľského tímu Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

21-ročný hráč sa narodil v Prešove, kde aj začal s futbalom, ale ako jedenásťročný odišiel do Švajčiarska, pôsobil v mládežníckych tímoch Young Boys Bern či FC Thun, neskôr si vyskúšal prvýkrát seniorský futbal v nižšej lige za FC Lerchenfeld. V roku 2020 sa presunul do Karvinej, odkiaľ jeho cesty viedli k poľskému mužstvu ROW Rybnik. Všimol si ho Bruk-Bet Termalica Nieciecza a v januári 2021 posilnil tohto účastníka najvyššej Ekstraklasy, debutoval na jeseň minulého kalendárneho roka.

Sezónu 2021/22 dohral na jarnom hosťovaní v FC Košice, počas tejto časti odohral kompletných trinásť stretnutí a strelil jeden gól. Ukázal hlavne svoje technické schopnosti, dobrý dribling a slušnú rýchlosť. Svojho času ho skúšali aj kluby z popredných svetových líg ako Freiburg, Bologna a Sampdoria. Bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska do 17 a 19 rokov, ktorý sa už dostal aj do nominácie U21, ale v zápasoch ešte nenastúpil, teraz prichádza do Podbrezovej a premiérovo v kariére okúsi Fortuna ligu.

„Podbrezová má podľa mňa zaujímavý plán do budúcnosti. Viem ako v klube pracujú s mladými hráčmi. Proti Podbrezovej som už hral a veľmi ma zaujal ich štýl hry a ofenzívna hra. Najviac ma ponuka zaujala kvôli práci trénera Skuhravého. Počul som o ňom veľa dobrých vecí a po telefonáte s ním som už bol rozhodnutý, že chcem prísť. Tréner aj vedenie mi povedali o ich plánoch so mnou a už nebolo nad čím premýšľať,“ hovorí Marcel Vasiľ.

„Chcel by som najviac ako môžem pomôcť tímu. Na začiatku musím predovšetkým čo najskôr pochopiť naplno taktiku a systém, spoznať sa s novými spoluhráčmi. Mužstvo je ako rodina. Niektorých hráčov som poznal už z reprezentácie,“ doplnil Vasiľ.

„Marcela Vasiľa som poznal a sledoval už dlhšie, ale jeho výkonnosť začala gradovať hlavne na hosťovaní v Košiciach, kde nás veľmi zaujal. Tým, že sa nám zranili niektorí hráči, tak sme potrebovali vyriešiť pozíciu halfbeka a on spĺňa všetky požiadavky. Jeho parametre presne vyhovujú pozícii, ktorú potrebujeme doplniť. Je to rýchly a technický hráč vo výbornom veku. Verím, že hosťovanie bude obojstrane prospešné a že zdvihne úroveň nášho mužstva. Ak sa mu bude u nás dariť, môžeme využiť opciu na jeho kúpu. Marcel prináša do tímu konkurenciu, nastúpiť do zápasov môže okamžite,“ hovorí Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *