Do Podbrezovej prichádza obranca Mário Mrva

Novým hráčom v kádri FK Železiarne Podbrezová je obranca Mário Mrva, ktorý sa s klubom dohodol na trojročnej spolupráci.

24-ročný stopér ešte v žiackych kategóriách odišiel z Bešeňovej do Ružomberku, ktorý bol od roku 2012 jeho jediným klubovým pôsobiskom.Do seniorského futbalu sa dostal počas sezóny 2019/20, keď začínal v béčku klubu spod Čebraťa a postupne sa prepracoval do zostavy prvému mužstva. V Niké lige odohral 68 zápasov, strelil v nich dva góly a videl šesť žltých kariet.

Miroslav Poliaček, generálny manažér: „O tomto hráčovi sme sa bavili už dlhodobejšie. Pamätám si na jeho zápasy v Ružomberku, keď hrával pravidelne a jeho výkony sa mi páčili. V poslednom období ale nedostával toľko priestoru, ako si aj sám predstavoval. Vekovo je stále veľmi zaujímavý, je to Slovák a my sa chceme primárne do defenzívy baviť o slovenských hráčoch, najmä do stopérskych pozícií.“

„Veľmi sa teším, že sme sa s Ružomberkom dohodli, prichádza ku nám na tri roky. Prajem mu veľa šťastia, aby sa čo najskôr dostal do nášho systému hry, aby zapadol do kabíny a som presvedčený, že pokiaľ sa mu budú vyhýbať zranenia, tak naša spolupráca bude obojstranne úspešná,“ doplnil na adresu nového Železiara.