Do Podbrezovej prichádza skúsený brankár Bajza

Skúsený brankár Pavol Bajza podpísal dvojročný kontrakt s FK Železiarne Podbrezová.

Odchovanec Dubnice debutoval v seniorskom futbale už ako 18-ročný, nastúpil proti Žiline v najvyššej súťaži. Po dvoch rokoch ho angažoval účastník talianskej najvyššej súťaže Parma, nastúpil päťkrát a hosťoval aj v Crotone. Následne ho angažoval slovinský klub Zavrč.

Odtiaľ putoval do dánskeho tímu Vejle Boldklub. Počas trojročného pôsobenia najskôr oslavoval postup do najvyššej súťaže, potom sa stal jednotkou mužstva. Nasledoval ročný angažmán v cyperskom celku Olympiakos Nikózia. Posledné štyri roky strávil v českých kluboch Slovácko, Karviná, Hradec Králové a naposledy Viktoria Žižkov.

Tridsaťdvaročný brankár má v zbierke úspechov víťazstvo v Českom pohári, v sezóne 2021/22 triumfoval so Slováckom. Slovensko reprezentoval v kategóriách do 19 a 21 rokov.

„K Adamovi Dankovi sme hľadali vhodnú dvojičku. Jednoznačne sme sa pozerali po brankárovi, ktorý už má niečo odchytané, aby vedel Adamovi byť nápomocný a predať mu skúsenosti. Je na oboch brankároch a tréneroch, kto bude chytať. Chceli sme mať vyrovnanú dvojičku, aby tam bola konkurencia, čo sa týmto príchodom podarilo. Jeden je skúsený, druhý mladší a talentovaný. Tretím do partie bude Lukáš Domaniský. Za ten čas, ktorý je u nás ukazuje progres. Verím, že v ňom bude pokračovať a čoskoro bude pre oboch vyrovnaným súperom,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.

„Ozval sa mi generálny manažér, že má o mňa záujem. Mal som nejaké ponuky, ale rozhodol som sa, že pôjdem do Podbrezovej. Je to ambiciózny klub, ktorý stále napreduje. Teším sa na túto výzvu a verím, že mu pomôžem k nastoleným métam,“ povedal samotný Bajza.