Do Podbrezovej prichádza záložník Vincent Chyla

Novým hráčom FK Železiarne Podbrezová sa stal mladý záložník Vincent Chyla, ktorý prichádza na prestup z MŠK Žilina.

Devätnásťročný futbalista je odchovancom žilinského futbalu, v ktorom odohral takmer celú mládežnícku kariéru po príchode z Bytče. Primárne nastupuje na pozícii stredného záložníka. Od začiatku minulej sezóny bol členom B-tímu „šošonov“. Počas aktuálneho ročníka bol stálicou v základnej zostavy.

Chyla si zahral aj v mládežníckej Lige majstrov pri postupe Žiliny cez cyperský Pafos. Niekoľkokrát figuroval v širších nomináciách slovenských mládežníckych reprezentácií.

„Typologicky takéhoto hráča sme hľadali. Ide o kvalitnú perspektívnu šestku. Už od úvodných tréningov je vidieť, že má v sebe veľký potenciál a verím, že ho u nás naplní. Je odchovancom Žiliny, takže má všetky potrebné futbalové základy. Verím, že do tímu prinesie konkurenciu a agresivitu,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.

„V Žiline som bol dlhé roky a chcel som už trochu aj zmenu prostredia, ale ten najhlavnejší dôvod bol ten, že sa chcem pobiť o miesto v zostave. Keď som dostal ponuku ísť do Podbrezovej, tak som neváhal ani chvíľu. Je to mužstvo, ktoré hrá v najvyššej súťaži o prvú šestku,“ povedal samotný Vincent Chyla.